Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer Cobra 2000 Super Remote Control-jak rozebrać ?

IZYCH 21 Oct 2005 15:51 16721 4
 • #1
  IZYCH
  Level 15  
  Bardzo proszę o instrukcję demontażu odkurzacza Zelmer Cobra 2000 Super Remote Control.Po 5 latach bezawaryjnej pracy przestał działać,nie reaguje na wyłącznik,nie można go włączyć.Próbowałem go rozebrać,odkręciłem 5 widocznych wkrętów i dalej nie wiem co zrobić,gdzie podważyć lub nacisnąć .Obudowa nadal trzyma i tylko można trochę odchylić tą część od strony tylnych kółek.
  Znalazłem trochę informacji na forum ale po po podważeniu dwóch przycisków ,od załączenia i zwijania kabla ,wychodzą one z zaczepów ale dalej mocno trzymają.
  Pomiędzy tymi przyciskami jest jeszcze moduł zdalnego lub ręcznego sterowania,może tam trzeba coś podważyć
  Bardzo proszę o informację i z góry bardzo dziękuję.
  Pozdrawiam.
 • #2
  postrzepiony
  Home appliances specialist
  Witam, a nie wpadłeś na pomysł, że ktoś te wkręty musiał jakoś tam włożyć ? I uwierz mi na słowo, że nie wkładał ich od spodu przez dziurę po pokrywie filtra. Najpierw musisz zdjąć ten plastik który znajduje się pomiędzy klawiszami, trzyma się na zaczepach ( sześć sztuk) i nie jest to łatwe. Potem zdejmij klawisze. Wykręć dwa wkręty i "góra do góry" :D, a skoro już odkęciłeś wkręty widoczne przez kratkę, to powinno póść z górki :D, powdzenia
 • #3
  IZYCH
  Level 15  
  Bardzo proszę o pomoc jakiegoś speca od AGD który zajmuje się tym na codzień.
  Nie chcę połamać zaczepów robiąc to na "oko".
  Dwa zaczepy od modułu sterowania są widoczne od strony kratek i te odczepiłem ale gdzie są pozostałe cztery ?
  Może ma ktoś instrukcję serwisową w której było by narysowane gdzie te zaczepy dokładnie się znajdują i w jakiej kolejności trzeba to robić.
  Muszę się dzisiaj do niego dostać bo żona nie da mi spokoju.
 • Helpful post
  #4
  postrzepiony
  Home appliances specialist
  Instrukcji serwisowej to nikt Ci nie da, ale skoro w grę wchodzi żona... . Najpierw musisz odhaczyć dwa zaczepy po bokach płytki, od strony klawiszy. Przyciśnij lewy klawisz i spójż w szczelinę, na środku jest zaczep, musisz go "popchnąć" do środka cienkim zakrzywionym wkrętakiem (jednocześnie podważ płytkę do góry), zrób to samo z zaczepem od strony zwijacza przewodu. Musi wyjść a przy pierwszej w życiu rozbiórce straty są nieuniknione. Konstrukcja jest taka, żeby niepowołane osoby się nie dobierały. Póżniej wyjmij klawisze, będą widoczne dwa wkręty po jednym pod każdym. Pokrywa trzyma się na zdaje się 6 zaczepach po 3 na bok odkurzacza. Odhacz je czymś płaskim, musisz trochę pokombinować bo filmów instruktarzowych nie posiadam, powodzenia.

  No i masz jeszcze linki, bo ktoś mi też ostatnio podpowiedział, żebym używał funkcji "szukaj"
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic131667.html
 • #5
  IZYCH
  Level 15  
  Bardzo dziękuję za informację,udało mi się rozebrać obudowę bez złamania jakiegokolwiek zaczepu,dzięki pomocy którą otrzymałem.
  Brak zasilania był powodem złamania jednej z żył kabla zasilającego i to przy samym zwijaczu.
  Jeszcze raz dzięki.
  Pozdrawiam.

  Moderated By skryn:

  Problem rozwiązany. Temat zamykam.