Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DC207 - po podłączeniu pojawia się tylko zegar.

byrek1 21 Paź 2005 16:12 1164 6
  • #1 21 Paź 2005 16:12
    byrek1
    Poziom 9  

witam posiadam radio philips dc207. Jest to trochę starsze radio ale nieźle wygląda i mam z nim taki problem ze po podłączeniu go na wyświetlaczu pojawia sie tylko zegar nic nie gra nie reagują nawet klawisze. Radio działało na bank w samochodzie peugeot.Za odpowiedzi z góry dziękuje POZDRAWIAM

0 6
  • #2 21 Paź 2005 16:27
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Podłączyłeś oba "+" do +12[V].

0
  • #4 22 Paź 2005 10:58
    byrek1
    Poziom 9  

wszystko jest podłączone oba plusy i cała reszta. radio posiada uniwersalną kostkę taką samą jak milion innych radii, wjęc musi być wszystko ok .Ale sprawdziłem zasilanie jest podłączone dobrze. A co do kodu to nie jestem pewien poprzedni właściciel mówił ze wyciągał radio, odłączał akumulator i nigdy radio nie prosiło o kod. A pozatym jeśli by był kod to nie wjem jak mam go wprowadzić bo niedziałają klawisze

0
  • #5 22 Paź 2005 11:30
    TYTUS...
    Poziom 32  

Pewnie usterka na podtrzyamniu "+". Rozkręć radio i dobrze sprawdz ścieżki oraz elementy.

0
  • #6 22 Paź 2005 13:21
    pet0_2
    Poziom 12  

Witam,

nie znam tego modelu i nie wiem czy ma polaczenie z magistrala danych w samochodzie. Cos wiecej na ten temat znajdziesz na tej stronie:
    http://www.studio24.prv.pl/
    Wejdz na "KABLOMANIA" pozniej po lewej stronie na "ISO OEM" i poszukaj modele Citroen i Peugeot. Chodzi mi o wtyczke A kontakty 2 i 3.
    Pod tabela jest napisane: " DATA i DATA/ jest to szyna multiplex - połączona z magistralą pojazdu. Radio po tej szynie dostaje pozwolenie na załączenie, informację o prędkości, włączeniu świateł oraz komunikuje się ze zmieniaczem CD, wyświetlaczem i pilotem." Moze w twoim przypadku jest pierwsza funkcja wykorzystywana.

Pozdrawiam
    pet0_2

0
  • #7 24 Paź 2005 16:37
    byrek1
    Poziom 9  

tak tez myślałem ze może potrzebuje multiplexa ale jest taka sprawa ze to rodio posiada tylko 4 kable, Dwa"+", Masa i sterowanie anteny wjęc możliwość połączenie multiplexa jest niemożliwa. Sprawdziłem oba plusy są, wjem ze jeden odpowiada za zasilanie procka i całej reszty a drugi jest tylko od podtrzymania ale one działają dość nietypowo to znaczy jak podłącze jeden to działa wyświetlacz zegar i całe podświetlenie mażna go załączać i wyłączać natomiast jak podłącze drugi ale bez tego pierwszego to dziala tylko zegar i cały czas świeci niemożna go załączyć ani wyłączyć. Zkolei jak podłącze oba naraz to działanie jest takie same jak by był tylko podłączony ten pierwszy

0