Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Zlecę projekt płytki i wykonanie prototypu

darek_78 15 Mar 2021 13:58 342 5
lampy.pl
    darek_78
    Level 8  
    Zlecę wykonanie płytki sterownika uniwersalnego opartego na układzie esp32 pod zabudowę na szynie Din do rozdzielni. Generalnie chodzi o to aby płytka dała się zamontować w jakieś obudowie na szynę DIN. Dopuszczam też obudowy drukowane 3D - jeśli świadczą Państwo takie usługi.

Płytka powinna mieć 15 wejść analogowych z optoizolacją i zabezpieczeniem ESD, o zakresie napięć od 0 do 30 v DC. Piny wejściowe muszą działać pod przerwania. Na wejścia powinien być dobrany rezystor 10k - ochrona przed prądem większy niż dopuszczalny dla układy ESP32. Próbkowanie wejść zgodnie z notą katalogową ESP32. Wejścia powinny być podciągnięte pod te oryginalne z ESP32.

Ponadto potrzebuję jakieś układ niwelowania drgań styków z możliwością włączenia / wyłączenia przed wejście oraz regulacji dla każdego wejścia osobno.

Do tego 15 wyjść cyfrowych PWM, do 20 KHz , 24V DC, również z optoizolacją i ESD o mocy 2A na każde wyjście. Wymagam radiatory na mofsetach. Same wyjścia mogą być zrealizowane z użyciem expandera wyjść np z wykorzystaniem magistrali SPI jeśli nie starczy pinów, które posiada ESP32. Ewentualnie do omówienia inny koncept.

Wszystkie wejścia i wyjścia na płytce powinny mieć wyprowadzania terminalowe - solidne.

Interfejsy komunikacji jakie powinna posiadać płytka:
    Lan z wejściem Ethernet J45 np na W5100 lub inny popularny.
    I2C x1 na 5v -
    SPI x 1 na 5V lub 3 ,3V - jeśli wystarczy pinów od wyprowadzeń z ESP32.
    RS485 1x na 5v
    UART na usb 2.0 typ B, 5v

Do płytki trzeba dodać układ
    Epprom 1024 KB Atmel,
    RTC DS3231 połączony z esp32 za pomocą SPI. Przykład takiego układu
    https://nettigo.pl/products/modul-dokladnego-zegara-rtc-ds3231-z-pamiecia-eeprom - tutaj 32KB eeprom ja potrzebuję 1024 KB.

+ bateria z możliwością ładowania. Akumulator LIR2032 40mAh Li-Ion 3.6V PD2032 do potrzymania zegara.
    Może to być copy gotowych układów na allegro - tylko chcę to mieć na jednej płytce z esp32.

Zasilanie na 24V z zew źródła - zabezpieczone przed odwrotnym podłączeniem plus / minus. + ESD.

Wszystkie interfejsy powinny być zabezpieczone przed przepięciami.

Płytka powinna pasować do obudów ma szynę DIN.

Sygnalizacja stanu wejść i wyjść poprzez diody. Możliwość ustawienia świecenia stanów diód w zależności od stany wejść np niski świeci lub wysoki to świeci.

Dioda pokazująca stan włącz / wyłącz
    Przycisk reset,
    Przycisk włącz / wyłącz.

Dopuszczam scenariusz, że wykonanie prototypu można zlecieć firmom które robią płytki.
  • lampy.pl
    kortyleski
    Level 43  
    Przedstaw jeszcze przewidywany budżet i docelowe zastosowanie, bo jak przemysł to będzie trudniej i drożej.
  • lampy.pl
    darek_78
    Level 8  
    To ma działać w rozdzielni elektrycznej dla domu jednorodzinnego - właśnie jestem w takcie budowy.

Chcę przy pomocy tego urządzenia zarządzać sterowaniem oświetlenia, ogrzewania i co tam sobie jeszcze wymyślę - ma ono sterować przejaźnikami modułowymi.

Programowanie jest po mojej stronie.

Wymagam niezawodności na takim samym poziomie jak dla przemysłu :) Mam już taki układ poskładany na płytkach stykowych. Ale nie mam praktyki w rysowaniu takich układów.

Dodam, że do drgań styków można użyć MAX6818 albo podobnych układów.
    FastProject
    Level 28  
    Jaki termin i ilość płytek potrzebujesz?
    darek_78
    Level 8  
    Termin 2 miesiące, Przede wszystkim chcę otrzymać projekt w eagle z możliwością późniejszego zlecenia wykonania takiej płytki.
    Chivo
    Level 24  
    Jeśli masz układ uruchomiony na stykówkach to mogę go przerysować do Eagla.