Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kia Sportage II dobór opon całorocznych

15 Mar 2021 14:41 264 10
  • Level 15  
    Witam, od niedawna stałem się posiadaczem w/w autka. Rok 2009 silnik 2,0 150KM, 4WD, zastanawiam się nad zakupem całorocznych opon i stąd moje zdziwienie gdyż natknąłem się na opinie że do suva powinny być opony wzmacniane, prawda czy fałsz, czy rzeczywiście mają lepsze właściwości jezdne?
  • Level 15  
    Właśnie jest 2 założone ale nie sprawdzałem czy są wzmacniane, auto sprowadzone z Włoch, i jak spalanie wygląda w takim układzie? Na naklejkach większość ma klasę C, nexeny F
  • Level 15  
    A opony KAMA?
  • Level 15  
    wysłałem na pw

Dodano po 11 [minuty]:

czy się nie bawić w takie wynalazki i wziąć np Nokian
  • Level 21  
    Nie znam tej firmy. Sam używam Nexeny i jestem zadowolony. Ty decydujesz (sądząc po cenie nie jest to wysoka półka).
  • Level 15  
    No niby tak ale też zwracam uwagę żeby miały jak najniższe opory toczenia czy przyczepność hamowania, i czy jest sens zakupu opon nie wzmacnianych czy może starczą 98H, no i żeby nie były do dostawczaka
  • Level 9  
    Do w/w auta nie trzeba stosować opon wzmacnianych co nie oznacza że nie można. Jak już to opony oznaczone Extra Load - XL - są to opony o zwiększonej nośności niż standardowe. Nie można stosować w tym aucie opon wzmacnianych tzw. dostawczych - oznaczenie C na końcu rozmiaru. Opony z Twoim rozmiarem mają najczęściej indeks nośności 98 czyli 750kg * 4 opony daje to nam 3000kg. Dopuszczalna masa całkowita Twojego auta to ok. 2260kg także jest zapas i to spory. Opony XL mają w tym rozmiarze najczęściej indeks 102 czyli 850kg * 4 czyli 3400kg. Które założyć wybór należy do Ciebie.
  • Level 15  
    No to już chyba rozwiane wszystkie wątpliwości, pustaków tym woził nie będę:) a jeździć będą max 4 osoby z przewagą dwóch tylko, dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.