Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SmartGPS sg 770 - Zawiesza się na ekranie startowym

Michal_R123 16 Mar 2021 13:51 411 8
    Michal_R123
    Level 11  
    Witam,

Tak jak w temacie, nawigacja zawiesza się na ekranie startowym i nie idzie dalej, nie znalazłem żadnego wątku z tego typu tematem w smart gps dlatego proszę doświadczonych o pomoc w temacie, może trzeba wgrać od nowa Windows CE?

Urządzenie po podłączeniu do ładowarki ładuje się, na wyłączonym i podłączeniu do komputera również, ale zarówno na wyłączonym jak i włączonym (podczas gdy jest widoczny wspomniany ekran startowy) nie jest wykrywane przez komputer (dopiero gdy się je w pełni włączyło była możliwość przełączenia na wybrany tryb USB).

SmartGPS sg 770 - Zawiesza się na ekranie startowym
    vaczak
    Level 22  
    Witam!
    Jaka jest przyczyna niepowodzenia?
    Co mu zrobiłeś?
    Co na nim skopiowałeś?
    Próbowałeś ponownie uruchomić za pomocą RESET?
    jajacekpl
    Level 24  
    Michal_R123 wrote:
    może trzeba wgrać od nowa Windows CE?
    System do takich urządzeń wgrywa sie programatorem. Firmware do instalacji z katy SD to rzadkośc i tylko do nielicznych modeli.
    Koszt naprawy w serwisie będzie porównywalny z ceną nowego urządzenia.

Oczywiście, zacznij - jak pisał kolega vaczak - od przycisku RESET (na tylnej ściance)
    Michal_R123
    Level 11  
    vaczak wrote:
    Witam!
    Jaka jest przyczyna niepowodzenia?
    Co mu zrobiłeś?
    Co na nim skopiowałeś?
    Próbowałeś ponownie uruchomić za pomocą RESET?

Urządzenie odmówiło posłuszeństwa podczas gdy lutowałem baterię i włączyło się, nie złapała cyna szybko i podczas włączania zabrakło zasilania.
    Z tego co czytałem w innych wątkach tak samo dzieje się gdy włączamy zapłon i nawigacja zaczyna startować, ale przekręcenie kluczyka do odpalenia powoduje zanik zasilania i urządzenie "pada".

Nie kopiowałem nic na niego.
    Reset nie działa.

jajacekpl wrote:

Witam!
    System do takich urządzeń wgrywa sie programatorem. Firmware do instalacji z katy SD to rzadkośc i tylko do nielicznych modeli.
    Koszt naprawy w serwisie będzie porównywalny z ceną nowego urządzenia.

Dzwoniłem do serwisu i nie chcą udostępnić oprogramowania, ale powiedział gość za to, że robią to przez USB.
    Co do wgrywania przez kartę pamięci to da się, a dodatkowo znalazłem, że MODECOM używa tej samej płytki w swoim MODECOM FREEWAY SX 7 oraz jest na stronie modecom firmware do pobrania i wgrywania z karty
    vaczak
    Level 22  
    Elektronika obu marek wykazuje podobieństwa. Na szczęście ekran nie jest pojemnościowy. Warto spróbować!
    Jeśli nadal nie akceptujesz oprogramowania Modecom FW, wyślę Ci bardziej kompatybilny.
    Michal_R123
    Level 11  
    vaczak wrote:
    Elektronika obu marek wykazuje podobieństwa. Na szczęście ekran nie jest pojemnościowy. Warto spróbować!
    Jeśli nadal nie akceptujesz oprogramowania Modecom FW, wyślę Ci bardziej kompatybilny.

Poproszę jeśli masz jakieś, wrzuć na zippyshare i podaj link.
    vaczak
    Level 22  
    Jesteś niecierpliwy, dobra praca wymaga czasu...
    Zwykle nie obiecuję czegoś, czego nie da się spełnić, wystarczy spojrzeć na temat Pobieranie na Mobile Download topik.
    Proponuję jeszcze raz poprzednie (Modecom) rozwiązanie, potem przynoszę prezent.
    Chcę zobaczyć wynik, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki możemy się uczyć.
    Michal_R123
    Level 11  
    vaczak wrote:
    Jesteś niecierpliwy, dobra praca wymaga czasu...
    Zwykle nie obiecuję czegoś, czego nie da się spełnić, wystarczy spojrzeć na temat Pobieranie na Mobile Download topik.
    Proponuję jeszcze raz poprzednie (Modecom) rozwiązanie, potem przynoszę prezent.
    Chcę zobaczyć wynik, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki możemy się uczyć.

Oprogramowanie MODECOM zadziałało, mógłbyś jednak zdradzić co to za bonusik miałeś :D
    vaczak
    Level 22  
    Ok, przekonałeś mnie, Wkrótce wyślę!
    Chciałbym uzyskać informacje, zdjęcia z realizacji