Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Czajnik Xiaomi Mi Electric Ket - czajnik wyłącza się (czasem kilka razy) po włąc

Kettleman 17 Mar 2021 08:27 1701 6
    Kettleman
    Level 3  
    Dzień dobry.
    Kilka dni temu zakupiłem czajnik Xiaomi jak w tytule postu.
    Problem polega na tym, że już po 1 dniu włącznik przy zagotowywaniu wody odskakuje.

Normalnie odesłałbym czajnik na gwarancję albo kupił nowy, ale jest jeden sprawa, która nie daje mi spokoju.
    Poprzedni czajnik (innej firmy) został wymieniony, ponieważ trzeba było nim kręcić żeby "zaskoczył" (styki czy coś w ten deseń), a czasem TAKŻE SIĘ WYŁĄCZAŁ przed zagotowaniem wody.

Podczas uruchamiania czajnika (starego i nowego) ze skrzynki bezpieczników w przedpokoju wychodzi dziwny dźwięk (żadne inne urządzenie w domu nie powoduje takich anomalii). Czy jest możliwe, że jest problem na linii?
    Dodam, że mi osobiście nowy czajnik wyłączy się tylko raz po 10 sekundach i tylko w wypadku kiedy nalałem więcej niż zalecane minimum 0,5 litra wody (np. 1).
    Druga osoba użytkująca urządzenie twierdzi, że czajnik wyłącza się jej kilka razy pod rząd.
    Zastanawiam się czy tutaj nie chodzi o napięcie w gniazdku i np. przy większej ilości czajnik pobiera więcej energii żeby zagotować wodę, wtedy się wyłącza. Ostatnio w łazience robione były gniazdka (nie wiem czy ma to znaczenie).
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    Mardok2
    Level 18  
    Jakie masz bezpieczniki w skrzynce chodzi mi o typ i na jaki prąd są.coś się dzieje z linią zasilająca słaby styk w bezpieczniku ,gniazdku ,podstawie czajnika coś się grzeje i termik wyłącza,lub sam termik nie wytrzymuje obciążenia dużo do sprawdzenia ,ale od tego trzeba zacząć,podłącz np;żelazko w to gniazdko w które wpinasz czajnik i sprawdź co się dzieje ,czy gniazdo się nie grzeje i w skrzynce bezpiecznikowej też czy są trzaski i czy się nie grzeje bezpiecznik
    Kettleman
    Level 3  
    Po podłączeniu żelazka w to samo miejsce:
    - gniazdko NIE GRZEJE się
    - nie ma trzasków z bezpiecznika

Bezpiecznik to B16.
    Jaki prąd - nie rozumiem co to znaczy i jak to sprawdzić.
    Podłączyłem czajnik w to samo miejsce co żelazko i zagotował ponad litr wody normalnie bez wybijania włącznika...
    Nie wiem, może drugi użyszkodnik za lekko wciska ten przycisk. Ale faktem jest że odskakuje, bo to słyszałem będąc w innym pokoju.
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    Kettleman wrote:
    Podczas uruchamiania czajnika (starego i nowego) ze skrzynki bezpieczników w przedpokoju wychodzi dziwny dźwięk

+
    Kettleman wrote:
    Ostatnio w łazience robione były gniazdka (nie wiem czy ma to znaczenie)

Więc poprosiłbym osobę która grzebała w instalacji o sprawdzenie jej.
    Skoro:
    Kettleman wrote:
    Podłączyłem czajnik w to samo miejsce co żelazko i zagotował ponad litr wody normalnie bez wybijania włącznika...

I sprawdzałeś to w innym gniazdku niż:
    Kettleman wrote:
    Podczas uruchamiania czajnika (starego i nowego) ze skrzynki bezpieczników w przedpokoju wychodzi dziwny dźwięk
    Kettleman
    Level 3  
    sunrise84 wrote:

I sprawdzałeś to w innym gniazdku niż:
    Kettleman wrote:

Nie, podłączyłem czajnik w to samo miejsce (nie próbowałem go wpinać w żadne inne gniazdko w domu - spróbuję) i po prostu działał bez problemu. Wydaje mi się, że gdyby był to problem z czajnikiem to ten przycisk odbijał by za każdym razem, ale mogę się mylić. Może po prostu za jakiś czas w ogóle nawet nie włączy.
  • Helpful post
    Mardok2
    Level 18  
    To masz odpowiedź,uszkodzony termik w czajniku albo podstawa podegnij blaszki w podstawie jak dasz radę a termika jak nie masz doświadczenia to nie naprawisz i ciężko do niego zajrzeć spróbuj od podstawy to najłatwiej spr.
    Kettleman
    Level 3  
    Czajnik okazał się być uszkodzony. Serwis Xiaomi wymienił go od "ręki". Nie wiem co było przyczyną. Prawdopodobnie jak wskazywali Użytkownicy termostat. Teraz mogę z czystym sumieniem polecić czajnik :)