Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W202 źle działający centralny zamek

jepik 21 Oct 2005 18:59 7974 9
 • #1
  jepik
  Level 2  
  Proszę o podpowiedź co zrobić z następującym fantem.Z pilota otwierają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy. Nie zamyka się ani nie otwiera klapka od zbiornika paliwa oraz bagażnik. Co będzi tańsze - naprawa czy zakup używanej pompki(jeśli tak to gdzie). A może to tylko sprawa zaprogramowania manualnego kluczyka ? Wiem że można go programować ale nie wiem jak. Z góry dziękuję za pomoc.Jerzy
 • #2
  Jacek79
  Level 37  
  a dlaczego uwazasz ze pompka jest uszkodzona?
  sprawdz najpierw szczelnosc instalacji a dopiero jak okaze sie ze jest ok to wymien pompke.
 • #3
  Gerri
  Mercedes specialist
  Jacek79 wrote:
  a dlaczego uwazasz ze pompka jest uszkodzona?
  sprawdz najpierw szczelnosc instalacji a dopiero jak okaze sie ze jest ok to wymien pompke.


  Jestem za! Skoro nie działa tył, to wpakuj się do bagażnika (oczywiście w obecności osoby towarzyszącej na zewnątrz), daj się zamknąć, i po zasterowaniu zamka słuchaj odgłosów charakterystycznych dla przecieków powietrza. Najbardziej prawdopodobny jest siłownik klapki wlewu paliwa.

  Pzdr.
 • #4
  jackol68
  Level 14  
  Skoro inne drzwi się zamykają to pompka jest ok.
 • #5
  jepik
  Level 2  
  Niekoniecznie.W tej pompce są dwa tory pneumatyczne.Z moich ojbserwacji jeden tor działa bez problemów a drugi nie działa.

  pozdrawiam
  Jerzy
 • #6
  Jacek79
  Level 37  
  podlacz manowakuometr i zobacz jak wygladaja cisnienia na tych drzwiach ktore sie niezamykaja
 • #7
  Gerri
  Mercedes specialist
  Dobra. To masz inny sposób:
  Po zasterowaniu pompki (pilotem lub wkładką w drzwiach, lub przyciskiem na desce - zależnie od wyposażenia) pompka powinna się włączyć, wykonać zadanie i się wyłączyć. Ciśnienie w instalacji w czasie pracy pompki jest mniej-więcej stałe dopóki elementy wykonawcze siłowników się przemieszczają. Jak dojdą do końca, ciśnienie zaczyna szybko narastać, wykrywa to wyłącznik ciśnieniowy, interpretuje to jako wykonanie zadanego polecenia zamknięcia/otwarcia drzwi i pompkę wyłącza. Jeżeli po załączeniu pompka długo pracuje świadczy to o nieszczelności układu lub braku wydajności pompki. Wyłącza ją dopiero po kilkudziesięciu sekundach wyłącznik czasowy. Przewody układu centralnego zamka na pompce mają kolor żółty, drugi obwód może być wykorzystywany przykładowo do regulacji ciśnienia w siedzieniu z fukcjami ortopedycznymi i dlatego może nie działać w momencie uruchamiania zamka. Jeżeli odłączysz od pompki wszystkie przewody koloru żółtego i wyprowadzenie zaślepisz, to po uruchomieniu pompka powinna się zatrzymać niemal natychmiast. Świadczyć to będzie, że pompka wytworzyła ciśnienie i jest sprawna. Następnie, wiedząc że pompka jest dobra, można wyciągać po jednym przewodzie i zaślepiać wyprowadzenie na pompce. Jeżeli pompka z pozostałymi elementami będzie sie wyłączać po 3-4 sek. od uruchomienia, to będzie znaczyć że obwód który jest odłączony jest obwodem dziurawym. Wystarczy popatrzyć co nie działa ( bo jeden przewód żółty w czasie doświadczenia jest wyjęty z pompki, i w jego miejscu mamy zaślepkę - czyli któreś z drzwi lub klap MUSI NIE DZIAŁAĆ).

  Pzdr.
 • #8
  paul190
  Level 2  
  Witam! Chciałbym wyjąć siłownik sentralnego (pneumatycznego) w W201, zamykającego klapkę wlewu paliwa. Strasznie mi s......a powietrze. Jak on jest mocowany? Złapałem go w łapę, rusza się ale nie mogę wyjąć. Jak go zdemontować???????:?:
 • #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  Oprócz łapania w łapę i macania luzu, musisz wsadzić łeb i zaobserwować. Jest to proste, plastikowe skrzydełko które po podważeniu zwalnia cały siłownik. Jednak zanim zaczniesz szarpać, to obejrzyj (w miarę możliwości)

  Pzdr.
 • #10
  paul190
  Level 2  
  Dzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzięki, zwrucę na to uwagę. Zrobię tak ale po niedzieli. Niestety pracujący muszą się w wekendy dokształcać i na nic nie ma czasu. Nara.