Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komunikacja dwukierunkowa ESP8266mod z arduino uno

MarioG1 17 Mar 2021 19:04 357 1
    MarioG1
    Level 7  
    Witam,

Tak jak w temacie chciałbym wysyłać informacje z ESP8266mod do arduino uno i na odwrót np. przez piny RT,TX oraz bibliotekę SoftwareSerial, (chce by płytka ESP8266mod była zasilana przez arduino)

Przeszukałem internet i ciężko znaleźć jakis sensowny poradnik.
    Zaprogramowałem płytkę ESP8266mod, która łączy się z routerem i jest serwerem dzięki czemu pod adresem ip płytki oraz endpointom zgasza lub zapala diodę.

O projekcie:
    Chce stworzyć projekt w którym strona zawierająca html,js,css tak jak teraz z tym prostym przykładem z diodą jest na płytce esp8266mod, a
    wszystkie sensory są połączone do arduino i na nim jest wgrana cała logika od sensorów.
    Przykładowo endpoint bądź guzik na stronie html wysyła (tak samo jak przykład prosty z diodą wyżej ) sygnał do płytki esp8266mod natomiast teraz zamiast zapalić diodę, która jest do niej podłączona wysyła sygnał do arduino i arduino wysyła stan wysoki na pin gdzie jest dioda, ponadto komunikacja ma działać w drugą stronę np. sensor dht11 wysyła temperature do arduino a arduino wysyła to do płytki esp8266mod i wyświetla na stronie.

Czy jest ktoś wstanie pomoc zrobić taką komunikację dwukierunkową ?
    moja płytka ESP8266mod:

EDIT:
    udało mi się zrobić komunikację w jedną stronę arduino --> nodemcu
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    endriuh28
    Level 9  
    Dlaczego nie użyjesz tylko ESP8266mod?
    Pewnie brakło wyprowadzeń?
    A czemu akurat UART?

Ja też miałem podobny problem i rozwiązałem go za pomocą komunikacji I2C, jak by nie patrzeć to możesz wysyłać całe struktury z danymi,
    a UART przydaje się do debugowania obu stron na raz.
    Na razie zamiast samej Atmegi użył bym ArduinoUNO.

Ale w końcu wywaliłem ESP8266 i Atmegę a użyłem jednego ESP32 DevKitC WROOM-32U i ekspandrera I2C PCF8574P.

Ale jak koniecznie chcesz za pomocą tych dwóch to użyj może tej biblioteki z GitHub-a: Link.
    Ja ostatnio robiłem swoją bibliotekę do takiej komunikacji ale na razie w jedną stronę, dodałem ją w załączniku.

Ale mogę ci udostępnić mój kod jak chcesz a ty sobie go przerobisz?
    Attachments: