Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung Galaxy S7 Edge - Resetuje się, nagrzewa, kolorowy pasek.

safbot1st 18 Mar 2021 16:10 906 3
    safbot1st
    Level 43  
    Witam,

Jak w temacie Samsung Galaxy S7 Edge, po paru latach użytkowania i delikatnym pęknięciu szybki wyświetlacza zaczął się niespodziewanie resetować,
    po takim resecie kilka razy pojawia się napis biały na czarnym tle "Samsung Galaxy S7 Edge" po czym zapala się niebieska dioda na górze i pojawia się napis "SAMSUNG" na środku i pulsuje ( czyli normalny rozruch).
    Dodatkowo telefon się mocno nagrzewa.
    Dodatkowy objaw to pasek kolorowych pikseli, który leci wzdłuż ekranu na ekranie blokady. Szeroki na około 10-20 pikseli i wygląda jakby zawierał przypadkową zawartość pamięci.
    Jak wystąpi to sfotografuję i zamieszczę.
    Wcześniej było jakieś ostrzeżenie w przeglądarce aby zainstalować jaką aplikacje bo inaczej będzie się zawieszać itp. ale zignorowałem to, uznałem za fejk.
    Może to zbieg okoliczności.
    Tel przeskanowany za pomocą Malwarebytes - 0 zagrożeń.
    Co o tym myślicie?
    Co może być uszkodzone?
    safbot1st
    Level 43  
    Ktoś coś? Zaczęło się od sprawdzania kamery:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3762679.html#19148441
    Raczej wszystko dobrze złożem z powrotem.
    A może tą popsutą kamerę odłączyć całkiem?
    Raczej nie jest to wina nie dopiętej taśmy od czegoś, czy może być?
    EDIT: Plus nowy objaw - bateria szybko się rozładowuje.
    Czy wymiana baterii by coś dała?
    safbot1st
    Level 43  
    Podaję rozwiązanie:
    Samsung Galaxy S7 Edge - Resetuje się, nagrzewa, kolorowy pasek.

Nie mogliście tego wiedzieć, ale po diagnozowaniu kamery nie miałem czym dokręcić śrubek.
    Dopóki nie zakupiłem za ciężko zarobione punkty tego wspaniałego zestawu do przykręcania ze sklepu elektroda.pl. Działa jak złoto.
    Mogliście chociaż podpowiedzieć, że te świńskie malutkie wtyczki we współczesnych smartfonach bazują w olbrzymiej mierze na docisku že strony elementów plastikowych stanowiących wypełnienie wnętrza obudowy.
    To nie krótkowieczność Samsungów. To dłubanie w elektronice bez narzędzi. :)
    Pozdrawiam forum. :)