Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dongle ITEAD Zigbee 3.0 USB z mikrokontrolerem EFR32MG21 od Silicon Labs

ghost666 18 Mar 2021 16:35 384 0
 • Dongle ITEAD Zigbee 3.0 USB z mikrokontrolerem EFR32MG21 od Silicon Labs
  Firma ITEAD jest znanaa ze swoich produktów do automatyki domowej Sonoff, które zaczęły się od ESP8266 WiFi i systemów łączności RF kilka lat temu, ale ostatnio firma zaczęła również oferować produkty zgodne z Zigbee, w tym inteligentny przełącznik Sonoff BASICZBR3, Sonoff ZBBridge WiFi do Zigbee Gateway oraz tani klucz sprzętowy USB CC2531 Zigbee w cenie zaledwie 4 dolarów, kompatybilny z otwartym oprogramowaniem układowym Zigbee2MQTT.

  Teraz firma wprowadziła do sprzedaży klucz sprzętowy Zigbee z USB 3.0. Klucz ten jest wciąż dostępny w cenie 6,99 dolara. System oparty jest na tym samym bezprzewodowym mikrokontrolerze Silicon Labs, jaki zastosowano w Sonoff ZBBridge (EFR32MG21) jednakże z szybszym rdzeniem, większą pamięcią RAM i mocniejszym modułem radiowym.

  Najważniejsze cechy nowego klucza:

  * Bezprzewodowy mikrokontroler - Silicon Labs EFR32MG21 z rdzeniem ARM Cortex-M33, taktowany do 80 MHz z DSP i FPU, do 1024 kB oamięci Flash i do 96 kB RAM; z zintegrowanym 2,4 GHz IEEE 802.15.4 dla Zigbee lub Thread
  * Interfejs hosta - port USB
  * GPIO - 7-pinowe złącze IO z pinami do programowania, jedno wyjście GPIO, 3,3 V i GND; 2-pinowe złącze dla portu szeregowego (linie Tx i Rx)
  * Przyciski (m.in. resetowania), dioda LED, antena na PCB
  * Zasilanie - 5V przez port USB, zintegrowany stabilizator LDO
  * Wymiary - 56 mm x 14 mm
  * Waga - 5 gramów

  Dongle ITEAD Zigbee 3.0 USB z mikrokontrolerem EFR32MG21 od Silicon Labs


  Adapter Zigbee 3.0 na USB jest przeznaczony do użytku w systemach automatyki domowej DIY, często opartych na Raspberry Pi z oprogramowaniem open-source, takim jak Home Assistant czy OpenHAB, z których oba działają od razu po wyjęciu modułu z pudełka i mogą być używane do sterowanie modułami Sonoff Zigbee (inteligentny przełącznik, inteligentna wtyczka, czujnik temperatury i wilgotności, czujnik ruchu, czujnik otwarcia drzwi czy okna, itp.)

  Zigbee OpenHAB HomeAssistant

  ITead poinformowało również, że moduł będzie dostarczany ze standardowym oprogramowaniem firmowym Silabs bez podpisu i blokady portu debugowania, opartym na EmberZNet 6.7.8 SDK ze standardowym interfejsem EZSP v8, a także standardowym bootloaderem Gecko.

  Standardowy interfejs EZSP v8 oznacza, że ​​będzie on od razu kompatybilny z natywną integracją ZHA w Home Assistant, OpenHAB Zigbee Bindings, nową wtyczką Jeedom Zigbee (wsparcie w wersji beta) i gałęzią programistyczną Zigbee2MQTT (wsparcie w wersji pre-alpha), podczas gdy standardowy bootloader Gecko umożliwi aktualizację oprogramowania układowego, obniżenie jego wersji, a także wykorzystanie niestandardowej kompilację oprogramowania układowego.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/03/18/itead-zigbee-3-0-usb-dongle-features-silicon-labs-efr32mg21-mcu/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10306 posts with rating 8600, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • OptexOptex