Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ClearCore - przemysłowy kontroler I/O i kontroler ruchu zgodny z Arduino

ghost666 18 Mar 2021 18:33 405 0
 • ClearCore - przemysłowy kontroler I/O i kontroler ruchu zgodny z Arduino
  Firma Teknic, amerykański producent komponentów do sterowania ruchem, zaprojektował ClearCore - przemysłowy moduł I/O oparty na mikrokontrolerze Microchip SAME53 z rdzeniem ARM Cortex-M4 z kontrolerem ruchu, który można zaprogramować za pomocą Arduino IDE do szybkiego prototypowania lub z poziomu Atmel Studio 7 z bardziej zaawansowanym API C++ dla bardziej złożonych projektów.

  ClearCore oferuje cztery osie ruchu, analogowe i cyfrowe wejścia i wyjścia, kompatybilne z 24 V, obsługę modułów rozszerzeń I/O, a także łączność szeregową lub Ethernet przez porty RJ45. W przypadku większych aplikacji można również łączyć szeregowo wiele ClearCore.

  Kluczowe cechy i specyfikacje ClearCore:

  * MCU - mikrokontroler Microchip SAME53 z rdzeniem ARM Cortex-M4F taktowany zegarem do 120 MHz, z pamięcią Flash (512 kB) i pamięć SRAM (192 kB)
  * Pamięć - gniazdo kart MicroSD
  * Łączność:
  * Port RJ45 dla 10/100M Fast Ethernet
  * Obsługa modułów Xbee do komunikacji bezprzewodowej (WiFi, Bluetooth, ZigBee, DigiMesh, 802.15.4, itp.)
  * I / O
  * Dwa porty szeregowe RJ45 dla urządzeń SPI lub UART (wyjście 5 V)
  * 3-pinowe wyjście z konfigurowalnymi programowo wejściem/wyjściem, zasilaniem i masą
  * Wyjścia cyfrowe mogą sterować obciążeniami rezystancyjnymi lub indukcyjnymi do 9 watów, takimi jak styczniki, zawory pneumatyczne lub cieczowe, blokady ochronne, hamulce, diody LED itp. bez potrzeby stosowania przekaźników
  * Dwa wyjścia z mostka H dla silników prądu stałego, głośników itp.
  * Do 4 osi silników krokowych i / lub serwomotorów (złącza M-x).
  * Programowanie - port urządzenia USB 2.0
  * Diody LED stanu I/O i statusu wyjątków dla każdego terminala
  * Zasilanie 12..24 V DC przez 3-pinowe złącze
  * Ochrona przed przeciążeniami (przetężeniem, przepięciem i nadmierną temperaturą), ESD, obciążeniami indukcyjnym, odwróconą polaryzacją zasilania i większością błędów okablowania.
  * Wymiary - 12,7 mm x 8,9 mm x 2,54 cm (z obudowa z poliwęglanu i aluminium).

  ClearCore - przemysłowy kontroler I/O i kontroler ruchu zgodny z Arduino


  Powyższy schemat przedstawia prosty system z Ethernetem używanym do monitorowania i sterowania jednym lub wielu komputerach PC (lub z komputera jednopłytkowego, takim jak Raspberry Pi) w sieci, wyświetlaczem SPI i skanerem kodów kreskowych podłączonym poprzez UART przez szeregowy port RJ45 oraz różnymi czujnikami i siłowniki podłączonymi do wyprowadzeń I/O.

  Bardziej złożone systemy również są możliwe do sterowania, dzięki możliwości dodania do 64 dodatkowych cyfrowych linii wejścia/wyjścia w 8-punktowych krokach, poprzez połączenie szeregowe modułów rozszerzeń CCIO-8, a także istnieje możliwość łączenia szeregowego wielu kontrolerów ClearCore w jeszcze większych systemach.

  Raspberry Pi ClearCore

  Bardziej złożony system z wieloma systemami ClearCore i komputerem jednopłytkowym Raspberry Pi podłączonymi do wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości także są możliwe! Firma dostarcza bibliotekę C++ Motion oraz I/O, która nie wymaga zrozumienia skomplikowanych szczegółów procesora Cortex-M4 i umożliwia "intuicyjny dostęp do różnorodnych funkcji sprzętowych ClearCore" za pośrednictwem wysokopoziomowych obiektów do sterowania silnikiem i stanem linii I/O, generowania dźwięku z głośników, filtrowanie sygnału i nie tylko… Kod źródłowy jest dostępny bezpłatnie na podstawie licencji przyjaznej dla producentów sprzętu. Dostarczanych jest również 40 przykładowych projektów. Alternatywnie możliwe jest użycie firmowego IDE Arduino wraz z biblioteką ClearCore do szybkiego prototypowania i testowania rozwiazań.

  Dokumentacja, schematy i kod źródłowy są dostępne online po zarejestrowaniu bezpłatnego konta na stronie internetowej firmy. Poniższy film przedstawia przegląd możliwości ClearCore na przykładzie robota-barmana.  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/03/17/clearcore-an-arduino-compatible-industrial-i-o-and-motion-controller/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10306 posts with rating 8600, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • MetalWorkMetalWork