Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz gitarowy Solec 401-g nie chce się dać naprawić

21 Paź 2005 20:35 834 1
  • Poziom 2  
    Jakiś czas temu zabrałem się za naprawę tranzystorowego comba gitarowego mało znanej firmy Solec. Początkowe objawy były następujące - wzmak cicho szumiał, w moim odczuciu sygnał nie dochodził do końcówki mocy. Dodatkowo przy jednym tranzystorze były spalone dwa rezystory. Po wymianie rezystorów sytuacja nie zmieniła się. Postanowiłem więc wymienić tranzystory i opampy (2SB1274, 2SD1267, 3SC3852, A733, oraz dwa opampy 4580). Tak też uczyniłem, jednak zamiast 2SD1267 użyłem 2SD1274 oraz nie wymieniałem A733. Jako że wzmak dalej nie działał, podmieniłem A733 na podobny BC313, który miał nieco wyższe parametry. I teraz dochodzimy do finału - nie działa, wciąż tak samo cicho szumi, a przy kręceniu potencjometrem głośności głośnik niekiedy stuka jak przy wyłączaniu. Wymieniłem także kondensator z zasilacza 1000µ/65V na 4700µ/65V (taki miałem), jednak to też nic nie dało.
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, bo tracę cierpliwość i jeszcze trochę a porąbię to badziewie na opał :D
    Ps.Głośnik działa.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Witam! A obicie piecyka zmieniłeś? Pewnie nie, spróbuj może zadziała! Jeżeli końcówka działa, to wystarczyło dolutować kawałek ekranu na jej wejście, a drugim końcem lecieć po stopniach, od samego wejścia i na pewno byś najechał na miejsce, gdzie się sygnał urywa, a nie wymieniać jak leci i co popadnie.
    Pozdrawiam