Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra g 2 kombi 1998 - Brak oświetlenia wnętrza bagażnika i podsufitki.

Grzesiek kaczka 18 Mar 2021 21:38 441 9
    Grzesiek kaczka
    Level 4  
    Witam.
    Potrzebuje pomocy. Posiadam opla Astrę g kombi z 1998r.po włączeniu świateł nie świeci kontrolka świateł mijania i podświetlenie nawiewu, nie świeci także oświetlenie bagażnika i podsufitka. Sprawdziłem w podsufitce po wyjęciu żarówki brak plusa tak samo na żarówce w bagażniku. Bezpiecznik sprawdziłem jest dobry. Sprawdziłem masę wziłem plusa z z akumulatora i podałem na żarówkę w podsufitce i żarówka świeci. Sprawdzałem też włącznik świateł zdemontowałem do styki były czyste i suche ale dla pewności przeczyściłem je specjalnym środkiem do czyszczenia styków ale niestety nic to nie dało oświetlenie nadal nie świeci. A co kontrolki świateł mijania przy zegarach wyjąłem zegary sprawdziłem żarówka jest dobra. Pomóżcie co mogę jeszcze sprawdzić i jak mam to zrobić.

W Astra G nie ma kontrolki włączonych świateł mijania.
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które wprowadzają w błąd.
    Mod.[CameR]
    piachu1994
    Level 38  
    Grzesiek kaczka wrote:
    Witam.
    Potrzebuje pomocy. Posiadam opla Astrę g kombi z 1998r.po włączeniu świateł nie świeci kontrolka świateł mijania i podświetlenie nawiewu, nie świeci także oświetlenie bagażnika i podsufitka. Sprawdziłem w podsufitce po wyjęciu żarówki brak plusa tak samo na żarówce w bagażniku. Bezpiecznik sprawdziłem jest dobry. Sprawdziłem masę wziłem plusa z z akumulatora i podałem na żarówkę w podsufitce i żarówka świeci. Sprawdzałem też włącznik świateł zdemontowałem do styki były czyste i suche ale dla pewności przeczyściłem je specjalnym środkiem do czyszczenia styków ale niestety nic to nie dało oświetlenie nadal nie świeci. A co kontrolki świateł mijania przy zegarach wyjąłem zegary sprawdziłem żarówka jest dobra. Pomóżcie co mogę jeszcze sprawdzić i jak mam to zrobić.

Bezpieczniki?
    Grzesiek kaczka
    Level 4  
    Sprawdziłem bezpieczniki są dobre.
    poriot
    Level 14  
    Światło w podsufitce nie zapala się w ogóle? Czy to przy wyciągniętym wyłączniku świateł, czy przy otwartych drzwiach, jak inie włącza się od razu po tym jak otworzysz pilotem auto?
    Grzesiek kaczka
    Level 4  
    Światło w podsufitce nie zapala się wgl. Ani przy otwieraniu drzi ani przy wyciągniętym włączniku świateł. Przy otwartch drzwiach czujnik daje sygnał dźwiękowy po przyciśnięci czujnika w drzwiach dźwięk się wyłącza. Nie świeci kontrolka na zegarach od świateł mijania i od świateł długich. Wyciaglem zegary sprawdziłem żarówki są dobre. Nie Sprawdzałem włącznika świateł jeszcze bo nie wiem jak go sprawdzić.
    Grzesiek kaczka
    Level 4  
    Brakuje prądu na oświetleniu w bagażniku i w podsufitce pomóżcie co mógłbym jeszcze sprawdzić

Dodano po 3 [godziny] 45 [minuty]:

Bardzo bym był wdzięczny gdyby ktoś opisał mi piny na włączniku świateł do opla Astry 2 albo podał jakiś schemat żebym wiedział który z pinów odpowiedzialny jest za jakie światła najbardziej chodzi mi o światła wnatrze podsufitka i światła mijania.
    poriot
    Level 14  
    Opel Astra g 2 kombi 1998 - Brak oświetlenia wnętrza bagażnika i podsufitki.

Puść napięcie od razu na odpowiednie piny w kostce włącznika świateł i się przekonaj.

Mała uwaga: w astrze G nie ma kontrolki włączonych świateł mijania. O świecących pozycyjnych świadczy włączenie podświetlenia zegarów, nawiewów i zakresu biegów ASB, o włączonych mijania już tylko położenie pokrętła włącznika świateł, na którym wtedy również lekko się świeci symbol świateł mijania. Jedyna kontrolka na zegarach jest od świateł długich.
    Grzesiek kaczka
    Level 4  
    Podsufitkę udało się naprawić. Pozostaja jeszcze światła mijania nie mogę włączyć świateł Mijania i długich bezpieczniki i żarówki dobre a dawniej gdy włączyłem światła długie nie świeciłakontrolka świateł długich inie mogłem później zmienić z długich na światła mijania cały czas świeciły długie.

Dodano po 5 [godziny] 21 [minuty]:

Pomóżcie co jeszcze mogę sprawdzić. Dodam że wyjąłem włącznik świateł i sprawdziłem pin 13 odpowiedzialny za światła mijania i nie mam na nim żadnego napięcia na zapalonym silniku.
  • Helpful post
    poriot
    Level 14  
    Napięcie w wyłączniku świateł powinieneś mieć cały czas, w astrach G zarówno światła pozycyjne jak i mijania pracują niezależnie od włączenia zapłonu.
    Jeśli nie możesz włączyć żadnych to:
    1. Sprawdź manetkę kierunkowskazów bo ona zarządza przełączaniem między mijania a długimi (jeśli nie byłeś w stanie wyłączyć długich i wrócić do mijania to na 99% tam tkwi problem)
    2. Sprawdź czy obwód długich nie jest przerwany - podłącz do kostki światła długiego (HB3) napięcie bezpośrednio z akumulatora ( tylko pamiętaj o polaryzacji). Potem włącz zapłon i zobacz czy świeci się kontrolka długich na zegarach. Jeśli nie to jest przerwa w obwodzie bo kontrolka jest wpięta już po manetce i aktywuje ją po prostu napięcie na kostce żarówki.

A co było powodem braku działania światła w podsufitce?
    Grzesiek kaczka
    Level 4  
    Światła mijania i długie udało się naprawić.