Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA podgląd. Pdf z innego excela

maly mistrz 1 20 Mar 2021 20:13 225 3
    maly mistrz 1
    Level 9  
    Cześć
    Czy da się w jakiś sposób uzyskać dostęp przez VBA w Excelu do osadzonego pliku pdf z innego pliku Excel?

Chodzi o to że mam napisane formuły i zaprogramowane VBA w taki sposób że wyciąga mi spis nazw plików Excela z danego folderu i chciałbym aby obok nazw plików pokazywało mi sjeszcze plik pdf, który jest w każdym z nich osadzony
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Najprawdopodobniej tak. Sposób może być prosty lub prosty inaczej. Potrzebny przykładowy plik z takim lub podobnym osadzonym elementem. Czy zastosowałeś jakieś uporządkowane nazwy? Ile takich obiektów może być w arkuszu/skoroszycie (czy należy wybrać jeden z wielu)?
    maly mistrz 1
    Level 9  
    Nazwy osadzonego .pdf są zazwyczaj podobne do nazwy pliku excela w którym się znajdują np. pdf nazywa się "421245" a plik excela "epb-421245_00", z reguły znajduje się jeden lub 2 pliki .pdf w skoroszycie. W załączniku przesyłam w dużym stopniu uproszczony przykład z racji ochrony danych oryginału. Generalnie jak nie uda się nic z tym zrobić to pomocne byłoby nawet jak wyciągam z pomocą power query nazwy plików i ich zawartość, żeby finalnie tworzyły się automatycznie aktywne linki do tych plików
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Zdaje się, że trzeba przez schowek windowsowy.
    Metod jest, jak zwykle, kilka. Najprościej pewnie przez 'Copy' i 'SendKeys "^v" '