Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Automatyka i robotyka na AGH

21 Oct 2005 22:30 19686 12
  • Level 10  
    Witam !!! Chciałbym za rok rozpocząć studia na agh - wydział elektroniczny-> automatyka i robotyka. Wiem że jest to kierunek techniczny a ja jestem po liceum ogólnokształc(ą/on?)ncym. Z matematyka i fizyką nie mam żadnych problemów, jednak nigdy nie miałem kontaktu z elektroniką w praktyce. Czy jest wogóle sens wybierać się na ten kierunek? Czy będzie mi tam bardzo ciężko bez wiedzy technicznej(którą oczywiście z chęcią bym nabył).
  • Level 21  
    z reguły przez pierwsze 2 lata to elektroniki niewiele poznasz bo to głównie matma i fiza. Ludzie po technikach maja trudności na tych przedmiotach a po dwóch latach wiele zapominają więc i tak dużo trzeba odświeżyć. Osobiście znam ludzi którzy kończyli EiT a z prawdziwą elektroniką nie mieli praktycznie nic wspólnego ba nawet nie umieli lutować a dochrapali się tytułów profesorskich.
  • Level 25  
    Potwierdzam, kończyłem też AGH - pierwsze dwa lata miałem koszmarne (mam nadzieję, że program studiów teraz się zmienił na lepsze), potem było OK. Jeśli chcesz się nauczyć praktyki, da się to osiągnąć, jeśli nie to też możesz zostać magistrem bez lutownicy w ręku.
    Polecam tę uczelnię i Kraków jako fajne miasto do studiowania :D
  • Level 10  
    ok dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie: ponieważ za cholere nie wiem o co w tym chodzi, więc czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak zdobyć tytuł mgr. inż. Trzeba najpierw skończyć studia inżynierskie, a potem magisterskie? razem 9 lat? hehe proszę o wyrozumiałość :?::D
  • Level 18  
    Po 5 latach studiow dziennych magisterskich otrzymujesz tytul mgr inż. (można g***o robic i nieźle życ)
    Na niektorych wydzialach AGH po 7 semestrze (3.5 roku) mozesz odejsc jako inżynier. Jak w przyszlosci bedziesz chcial jednak dodać mgr to mozna isc na 2.5 letnie studia zaoczne magisterskie.
  • Level 20  
    Witam!

Jako absolwent konkurencyjnego Wydziała Inżynierii Mechanicznej i Robotyki :D pragnę zaproponować zapoznanie się z ofertą tegoż wydziału AGH. Do wyboru jest kierunek AiR z bardzo popularną specjalnością Automatyka i Metrologia.
    Jak zauważyli koledzy, pierwsze dwa lata to fiza i matma, potem jest już OK. A pozatym jak ja zdawałem (7 lat temu) egazmin wstępny to był to tylko test z matmy, bez żadnej fizyki. Wtedy był to dla mnie duży plus. Choć teraz dzięki maturom łączonym i innym wynalazkom pewnie może być się łatwiej dostać na WEAiE.
  • Level 10  
    No wielkie dzięki. Mógłby mi jeszcze Pan powiedzieć czym się różnią te dwa wydziały? No i mam JESZCZE jedno pytanie: czy po AiR łatwo znaleźć dobrą prace ???
  • Level 25  
    Po AGH? No raczej nie widzę problemu... Ale stawiałbym jednak na Wydział EAIE :) za "moich czasów" było to naprawdę porządne studiowanie. Oczywiście, nie dyskryminuję tutaj innych wydziałów i kierunków - fajni i znający temat ludzie są wszędzie (na zaocznych nie związanych z elektroniką też) jak również wszędzie znajdą się osły nie czujący tematu...
    Atmosfera jest OK, kadra poza nielicznymi wyjątkami ;) raczej na dobrym poziomie.
    Najgorsze było u mnie przewalczenie "drutów" czyli teorii obwodów (po cholerę było to męczyć przez trzy albo cztery semestry - koszmar!!), nie wspomnę o matmie i fizyce. Naprawdę mam nadzieję że teraz to wygląda lepiej i mniej upierdliwie (laborki, obowiązkowe wykłady itp) - może ktoś aktualnie studiujący to opisze. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że z pracą źle nie jest - a np. w Krakowie obecnie absolwenci informatyki czy elektroniki są wręcz wsysani przez Motorolę bez problemu ;)
  • Level 14  
    studiuje na AGH na 2gim roku (IMiR)...

odnosze wrazenie, że ludziom po ogolniaku wbrew pozorom jest przeważnie łatwiej, bo sa lepsi z fizy i matmy, a cały pierwszy rok to tak naprawde te dwa przedmioty

jedyne czego warto się pouczyć w wakacje przed pierwszym rokiem to całki! Ja nie miałem ich wliceum tymczasem nastudiach od razu wymagali od nas nie tylko ich znajomości ale i biegłości w rozwiązywaniu

a teraz wymienie kilka plusów mojej uczelni:
    atmosfera na uczelni (w porównaniu do innych które znam z opowiadań) jest naprawde niezła
    wszystkie budynki uczelni wraz z akademikami sa zebrane w kupe. To duży plus, jeśli znajdziesz blisko mieszkanie nie musisz kupować biletu miesięcznego, nie stoisz w korkach, nie tracisz czasu
    AGH jest bardziej znana i poważana niż jakiekolwiek inna krakowska uczelnia techniczna, stosunkowo łatwo o prace (no chyba że pojdziesz na np. wiertnictwo nafty i gazu :-) )

ps. słyszał ktoś z was o pomyśle co by zmienić nazwe AGH na "Uniwersytet jakiś tam..." ?
  • Level 18  
    Zmieniono z University of Mining and Mettalurgy na:
    University of Science & Technology ;)
  • Level 2  
    Witam!

Chciałbym sie dowiedziec co można robić po Automatyce i Metrologii na AGH?
    Musze przyznać, że interesuje mnie jeszcze kilka innych kierunkow, a czas juz pogania...

Prosze o jakaś pomoc
    Thx
  • Level 1  
    Witam.
    Studiuję AiR na IMIR.
    Najpierw wstęp, co by nie było, że jestem leniem.
    Na maturze rozsz. z matmy otarłem sie o maksa- nie przypadkiem, bo tak bylo regularnie.
    Studia są bardzo ciężkie, jednak moim zdaniem wszystko zależy z kim się ma zajęcia, bo można miec 5 za dosłownie nic, a ktoś 3,5 za cały semestr ciężkiej pracy. Czesto nie mam szczescia do prowadzacych, byc moze stad moja wypowiedz... Trzeba byc mocnym psychicznie- pamietaj o tym.
    Matura przy studiach to pikuś.
  • User under supervision
    EAiE matma i fiza jest dobijajaca - jak się przetrwa to to się ma do czynienia z lightowymi wykładowcami za to katedra informatyki to kuj.ny.