Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Panasonic NV-HS880 - nie chce wysunąć kasety

Przemyslaw 22 Mar 2021 11:05 309 3
    Przemyslaw
    Level 28  
    Magnetowid czasami działa bez zarzutu, czasami jednak kaseta po włożeniu zaczyna się przewijać powoli do przodu - chyba trochę szybciej niż na play. Nie działa stop ani wyjmowanie kasety - symbol PLAY się nie wyświetla a na TV jest obraz z tunera - tak jakby magnetowid zwyczajnie był na stopie. Nie reaguje także na przycisk play. Reaguje jedynie na przyciski przewijania, wtedy także działa licznik taśmy.
    Po resecie, magnetowid zwija taśmę i ponownie ją rozwija i zaczyna swoje harce od nowa. Aby wyjąć taśmę muszę wyłączyć go kiedy łaskawie zwinie taśmę, zanim ją ponownie rozwinie i za pomocą wkrętaka i koła zębatego ręcznie ją wyładować.

Myślałem, że może być winny przełącznik funkcji (czujnik położenia mechanizmu) - wyczyściłem go i chwilę było dobrze - pół dnia - wnioskuję więc, że to nie to.
    Co mógłbym jeszcze sprawdzić? Magnetowid jak działa - odtwarza świetnie, czyściutki w środku, w sumie niewiele używany.
  • Helpful post
    miro.nasz
    Level 25  
    Witaj!
    Oczyść mechanizm karetki i paski jeśli wyciągnięte to wymień.Takie zachowanie świadczy o brudnym mechaniźmie ciężkiej pracy,wyciągniętych paskach,/wytartych/uszkodzonych trybach.Mechanizm nie zakańcza swoją pracy.
  • Helpful post
    radiogaga
    Service technician RTV
    Tam jest jeden pasek napędzający tylko przewijanie i play.
    Jedynym słabym elementem mechanizmu jest prawa zębatka napędzająca kołek prowadzący.Wykruszają się zęby współpracujące z małą zębatą metalową listwą pośrodku mechanizmu.
    Przemyslaw
    Level 28  
    Testowałem bez obudowy. Nocą pracował dobrze, przy świetle słonecznym nie. Założenie obudowy rozwiązało temat. Widać fotodiody ired nie lubią części widma światła słonecznego :)