Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Panasonic NV-HS880 - nie chce wysunąć kasety

Przemyslaw 22 Mar 2021 11:05 309 3
 • #1
  Przemyslaw
  Level 28  
  Magnetowid czasami działa bez zarzutu, czasami jednak kaseta po włożeniu zaczyna się przewijać powoli do przodu - chyba trochę szybciej niż na play. Nie działa stop ani wyjmowanie kasety - symbol PLAY się nie wyświetla a na TV jest obraz z tunera - tak jakby magnetowid zwyczajnie był na stopie. Nie reaguje także na przycisk play. Reaguje jedynie na przyciski przewijania, wtedy także działa licznik taśmy.
  Po resecie, magnetowid zwija taśmę i ponownie ją rozwija i zaczyna swoje harce od nowa. Aby wyjąć taśmę muszę wyłączyć go kiedy łaskawie zwinie taśmę, zanim ją ponownie rozwinie i za pomocą wkrętaka i koła zębatego ręcznie ją wyładować.

  Myślałem, że może być winny przełącznik funkcji (czujnik położenia mechanizmu) - wyczyściłem go i chwilę było dobrze - pół dnia - wnioskuję więc, że to nie to.
  Co mógłbym jeszcze sprawdzić? Magnetowid jak działa - odtwarza świetnie, czyściutki w środku, w sumie niewiele używany.
 • Helpful post
  #2
  miro.nasz
  Level 25  
  Witaj!
  Oczyść mechanizm karetki i paski jeśli wyciągnięte to wymień.Takie zachowanie świadczy o brudnym mechaniźmie ciężkiej pracy,wyciągniętych paskach,/wytartych/uszkodzonych trybach.Mechanizm nie zakańcza swoją pracy.
 • Helpful post
  #3
  radiogaga
  Service technician RTV
  Tam jest jeden pasek napędzający tylko przewijanie i play.
  Jedynym słabym elementem mechanizmu jest prawa zębatka napędzająca kołek prowadzący.Wykruszają się zęby współpracujące z małą zębatą metalową listwą pośrodku mechanizmu.
 • #4
  Przemyslaw
  Level 28  
  Testowałem bez obudowy. Nocą pracował dobrze, przy świetle słonecznym nie. Założenie obudowy rozwiązało temat. Widać fotodiody ired nie lubią części widma światła słonecznego :)