Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool GPCZACM795BA - Płyta indukcyjna na głównym polu nie wykrywa zawsze gar

szymi79 22 Mar 2021 13:52 1188 0
    szymi79
    Level 10  
    Witam,

Posiadam płytę, jak w opisie, czyli Whirlpool GPCZACM795BA. Po około dwóch latach użytkowania zaczęła wariować, strzelać i wywalać korki bezpieczniki. Na szczęście miałem wykupione ubezpieczenie (przedłużona gwarancja). Serwis zabrał płytę, wymienił moduł (nie wiem jaki) i po ok. 2-3 tygodniach oddał.

Płyta już nie wywala korków bezpieczników, działa, ale na głównym polu raz widzi, a raz nie widzi garnków (różne typy garnków, patelni itd. sprawdzone). Na reklamację przyjechał serwis z własnymi garnkami i to samo.

Ponownie czekałem 5-6 tygodni i dzisiaj byli panowie - wymienili pole grzewcze i jeszcze jakiś moduł, ale finalnie jest to samo: na głównym polu grzewczym, które dostosowuje się do rozmiaru garnka - raz go wykrywa, a raz nie np. smażąc naleśnik, na chwilę podniesiemy patelnie i ponownie postawimy i kuchenka nie wykrywa garnka lub podczas gotowania pokazuje, że jest garnek, grzeje, po czym nagle pokazuje brak garnka. Serwis rozłożył ręce i twierdzi, że już nie wie, co zrobić? Oczywiście złożyłem reklamację u ubezpieczyciela, ale sam nie wiem, jak to się skończy?

Macie może jakieś doświadczenia z tą płytą i podobnymi problemami?