Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pobieranie danych z Galaxy A40

dyjahaha 22 Mar 2021 19:08 249 4
    dyjahaha
    Level 3  
    Hej!
    Jakiś czas temu mój telefon Samsung Galaxy A40 uległ awarii przez którą nie działa ekran. Chciałbym ściągnąć z niego dane (najbardziej zależy mi na zdjęciach) i teraz tak:
    -nie działa wyświetlacz, ale działa (przynajmniej miejscowo) dotyk, bo gdy dzwonią budziki, jestem w stanie je wyłączyć przeciągnięciem palca po ekranie,
    -możliwe że nie działają też inne rzeczy, bo nie ma wibracji podczas dłuższego trzymania przycisku włączenia, a telefon poza rozbitą szybką ma też wgniota na pleckach,
    -karta sim została wyciągnięta,
    -nie łączy się z wi-fi,
    -nie ustawiałem debugowania,
    -wydaje mi się że kopie zapasowe się co jakiś czas robiły,
    -nie mam pojęcia czy cokolwiek udaje mi się kliknąć w jakimkolwiek momencie, bo mam wyłączone wibracje przy np używaniu przycisków na dole ekranu.

Próbowałem następujących rzeczy:
    -podłączenie do komputera, niestety nie udaje mi się zaakceptować na telefonie połączenia z nim no i oczywiście nie mam włączonego debugowania USB,
    -zalogowania się na konto samsung na innym telefonie (Galaxy S5) żeby jakoś ściągnąć rzeczy z kopii zapasowej, ale z jakiegoś powodu telefon mi tego nie umożliwia,
    -logowanie się na findmymobile.samsung.com w celu utworzenia kopii zapasowej jeszcze raz, ale przez to że nie mam połączenia z internetem, nie udaje mi się to (chcę spróbować też kupić nową kartę sim, taką która nie będzie miała kodu pin i być może automatycznie połączy się z danymi komórkowymi, choć jest to wątpliwe).

Macie jakieś pomysły czego jeszcze mógłbym spróbować, lub co poprawić w swoich metodach? Myślałem też nad zmianą ekranu, ale kosztowałoby to jakieś 360zł, a wydaje mi się że można to zrobić znacznie taniej + nie mam pewności czy to cokolwiek da, ze względu na potencjalnie uszkodzone wnętrzności.
    sunrise84
    Level 42  
    dyjahaha wrote:
    podłączenie do komputera, niestety nie udaje mi się zaakceptować na telefonie połączenia z nim no i oczywiście nie mam włączonego debugowania USB,

Bo
    dyjahaha wrote:
    zalogowania się na konto samsung na innym telefonie (Galaxy S5) żeby jakoś ściągnąć rzeczy z kopii zapasowej, ale z jakiegoś powodu telefon mi tego nie umożliwia,

Wydaje mi się że serwis telefonów GSM pomoże ci w odzyskaniu danych.
    varaktor
    Level 17  
    Miałem dokładnie taki sam problem z A40. Do smartfonów Samsunga jest software pod Windows do robienia back-upu i przenoszenia danych. Po podłączeniu po USB trzeba zaakceptować coś na ekranie aby rozpocząć synchronizację. Ja miałem pod ręką drugi taki sam telefon ze sprawnym ekranem więc mniej więcej nauczyłem się gdzie palcem dotknąć aby przejść ten etap.
    dyjahaha
    Level 3  
    sunrise84 wrote:
    dyjahaha wrote:
    podłączenie do komputera, niestety nie udaje mi się zaakceptować na telefonie połączenia z nim no i oczywiście nie mam włączonego debugowania USB,

Bo
    dyjahaha wrote:
    zalogowania się na konto samsung na innym telefonie (Galaxy S5) żeby jakoś ściągnąć rzeczy z kopii zapasowej, ale z jakiegoś powodu telefon mi tego nie umożliwia,

Wydaje mi się że serwis telefonów GSM pomoże ci w odzyskaniu danych.

Byłem w jednym serwisie, powiedzieli mi żebym spróbował tego co zrobiłem z drugim telefonem galaxy. Pewnie jeżeli się nie uda, to jeszcze się z kilkoma skontaktuje :)

Dodano po 33 [sekundy]:

varaktor wrote:
    Miałem dokładnie taki sam problem z A40. Do smartfonów Samsunga jest software pod Windows do robienia back-upu i przenoszenia danych. Po podłączeniu po USB trzeba zaakceptować coś na ekranie aby rozpocząć synchronizację. Ja miałem pod ręką drugi taki sam telefon ze sprawnym ekranem więc mniej więcej nauczyłem się gdzie palcem dotknąć aby przejść ten etap.

Dzięki wielkie, zaraz będę tego próbować :)
    tino2003
    Admin of GSM Group
    dyjahaha wrote:
    Myślałem też nad zmianą ekranu, ale kosztowałoby to jakieś 360zł, a wydaje mi się że można to zrobić znacznie taniej

Dobrze myślałeś, kup nowy ekran, zgraj dane i sprzedaj telefon za cenę ekranu. Odzysk danych będziesz mieć za free.