Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zalogowaniem się do konfiguracji rutera

pjoten 23 Mar 2021 15:28 363 3
    pjoten
    Level 1  
    A więc tak posiadam internet z Vectry, do tego internetu został dołożony ich modem wraz z ruterem ''Technicolor CGA2121''
    Chciał bym się zalogować do konfiguracji tego rutera ale nie mogę, żadne hasła nie działają ''admin, admin'' itp. Pytanie jest takie, czy vectra mogła wrzucić swój firmware?
    Czy można te hasło jakoś złamać? Dzwonienie do niech nic nie pomaga, przerzucają od jednej osoby do drugiej, która nie potrafi wytłumaczyć tylko przekierować połączenie.
    Troszkę chaotycznie napisane, jeśli macie jakieś pomysły coś tego to z chęcią wysłucham.
    K_o_s

Level 25  
    Jeśli Vectra blokuje dostęp do konfiguracji routera to nic nie zrobisz. Możesz co najwyżej poprosić o przełączenie w tryb bridge, albo jeśli to możliwe przełączyć samodzielnie przez panel klienta na stronie i dołożyć własny router, nad którym będziesz miał pełną kontrolę.

Pozdr.
    xmatii
    Level 10  
    Odgrzeję kotleta.
    Vectra nie blokuje CGA2121. Zostawiamy puste login i password i logujemy się.
    woodpecker0
    Level 20  
    Nie wiem czy to nie zależy od konkretnego modelu modemo-routera, ale powinny być trzy opcje odnośnie działania tego urządzenia. Z poziomu konta użytkownika, po zalogowaniu się na ichniej stronie. Router / Bridge oraz Open, pozwalające w teorii jakoś wejść na normalną konfigurację, ale gdzieś mi się o ucho obiło, ze ta trzecia opcja czasem działa czasem nie (sam nie sprawdzałem). Także jak ktoś ma internet od Vectry to trzeba się logować w Strefie Kleinta/BOK. Swoją droga nawet jak się ustawi bridge to WiFi i tak pozostaje włączone - od tego opcja jest trochę niżej, także tak czy siak trzeba tam wchodzić.