Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć antenę automatyczna ?

22 Paź 2005 03:10 8671 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem poniewaz nie wiem jak podlaczyc antene automatycznie wysuwana pod radio. Dokladnie to chodzi o to ze antena wysuwa sie i chowa za pomoca 2-polozeniowego przycisku prawo wysuwa sie i lewo chowa sie. Ale problem polega na tym ze mi zalezy na podlaczeniu tej anteny tak zeby tylko po wlaczeniu radia wysuwala sie sama a po wylaczeniu radia zeby sie sama chowala. Radio mam sony cdx-2500r ktore ma jeden kabelek oznaczony jako sterowanie automatyczna antena ale nie wiem jak to podlaczyc i czy jest taka mozliowsc podlaczenia.

Z gory dzieki wielkie za odpowiedzi
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Antena elektryczna jest sterowana za pomocą jednego przewodu. W twoim przypadku jest to zwykły wyłącznik który zwiera i rozwiera przewody. Podłącz antenę do kostki będzie to chyba niebieski przewód. Zasada działania anteny elektrycznej jest taka że jeśli radio jest włączone to na antenę jest podawane napięcie więc antena jest wysunięta do góry a jeśli wyłączymy radio to antena się chowa bo napięcie jest odłączone. Na twoim miejscu ja bym się bardzo dokładnie zastanowił bo moim zdaniem sterowanie anteny elektrycznej za pomocą oddzielnego przycisku jest lepsze ponieważ w zimie przy częstym włączaniu i wyłączaniu antenę łatwo uszkodzić gdyż plastikowa prowadnica na mrozie łatwo pęka więc w zimie lepiej nie chować anteny elektrycznej.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Dziekuje za odpowiedz antene udalo mi sie podlaczyc ale jednak mam antene calkowicie automatyczna !

Pozdr
  • Poziom 43  
    Chcialem Cię przestrzec, spotkałem się z anteną do Opla która nie miała logiki i sterowana była z jakiegoś przekaźnika w aucie, owszem, miała 3 przewody ale nie były to takie jak w pełni automatycznej antenie gdzie jeden to masa, drugi plus stały a trzeci to sterowanie które jak podłączysz do radia lub podasz plusa to antena się wysunia a jak zabierzesz to się schowa. Ta właśnie Oplowska miała inaczej. Nazwyjmy przewody A,B,C i jeśli na A podasz plus a na B masę to antena się wysumie i zatrzyma a żeby się schowała to trzeba było na B podać plus a na C masę. Więc najpierw trzeba sprawdzić z ktorym wariantem anteny masz do czynienia. Przeczytaj dokładnie jak to napisałem a wszystko stanie się jaśniejsze.

Antena na zdjęciu to niemal naprewno Hirschmann a jest bardzo podobna do Mercedesowskiej. Sprawdź czy ma w sobie elektronikę. Trochę dziwne jest też wyjście sygnału antenowego na tym zdjęciu, kończy się dziwną kostką.

I nie zakładaj dwóch tematów w tej samej sprawie w różnych działach.

SławeK