Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant- rosnące ciśnienie wody w obiegu grzewczym

22 Paź 2005 09:13 10442 6
  • Poziom 2  
    Witam, bardzo proszę o pmoc wczoraj uruchomiłem instalacje grzewczą, napełniłem wodą 1,5 bara tak jak zaleca producent i oczywiscie odcielem zawór do napełniania. Po włączeniu pieca ciśnienie w instalacji zaczyna rosnąć pomomo spuszczania wody z grzejników. Ciśnienie chwilowo sie obniża by następnie znów rosnąć,
    posiadam piec Vaillant VOW 180 XE bez zasobnika ciepłej wody,
    proszę o pomoc
    Adam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Jakie masz naczynie wzbiorcze? Wbudowane w piec czy oddzielne? Sprawdz drożność przewodu do naczynia i ciśnienie powietrza w srodku. U mnie np. jest wbudowane w piec i rurka sie zapchala od syfu w wodzie, przepchalem, uzupelnilem cisnienie i chodzi jak nowka, 0.2atm roznicy na zimnej i goracej wodzie.
  • Poziom 2  
    mam naczynie podobnie jak Ty w piecu ok sprawdzę ale mysle ze moze to być nieszczelność zaworu odciecia zimnej wody do grzejników
  • Poziom 2  
    spuść wode z kotła napompuj naczynie PRZEPONOWE do 1,5 bar i
    sprawdz szczelność zaworka w tym naczyniu napełnij instalacje
    powinno pomuc
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    a jesli sie okaże naczynie przeponowe wadliwe? w serwisie mi powiedzieli ze jesli zawór jest ok to prawdopodobnie element grzewczy przepuszcza wode do instalacji - 400 zł z wymianą !!!!!
  • Poziom 21  
    Cześć tak jak pozostali uszestnicy wszystcy krążymy wokół czyli naczynie przeponowe u mnie w Termecie miałem uszkodzone naczynie przeponowe które jest w piecu była dziurawa ta przepona a ciśnienie tak rosło , że upuszczał zawór bezpieczeństwa wymiana całego elementu poprawa 100% dzięki
  • Poziom 1  
    Przerabiałem ten problem winny okazał się zawór dopuszczający wodę do układu CO sprawdź czy nosek od pokrętła tego zaworu nie jest wyłamany
    przy braku tego noska dochodzi do przekręcenia zaworu i dopuszczania wody do układu.
    Powodzenia