Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento - Kostki żarówek H4 - brak świateł długich, mijania niepełne

MrMalo82 25 Mar 2021 12:44 636 4
lampy.pl
    MrMalo82
    Level 12  
    Witam,

taka dość prosta sprawa a jednocześnie zawiła, we Fiacie SC mam problem z poprawnym działaniem świateł.
    Były wymieniane kostki i pewnie coś jest źle podłączone
    Po uruchomieniu/włączeniu świateł mijania, na desce wyskakuje też kontrolka niebieska świateł długich, a świeci jedna lampa - światłami mijania, druga zaś, takie słabsze światło z pogranicza postojowego.

Z kolei po przełączeniu na światła długie, przy włączeniu na stałe (manetka odepchnięta) światła nie świecą wcale, a przy przyciągniętej manetce do siebie - chwilowy sygnał świetlny, światła wszystkie obydwa przełączają się na pozycyjne.

Coś jest nie tak

Zastanawiam się czy nie kupić takiej gotowej kostki co sądzicie?

Fiat Seicento - Kostki żarówek H4 - brak świateł długich, mijania niepełne
    Tylko pytanie jak się te kabelki podłącza, bo to chyba nie jest standard jeśli chodzi o kolorystykę, chyba że próbować do skutku i jak będzie ok to zostawić i zrobić to samo przy drugiej lampie, czy mogę spalić coś?
  • lampy.pl
    sunrise84
    Level 42  
    MrMalo82 wrote:
    Były wymieniane kostki i pewnie coś jest źle podłączone

Więc miernik uniwersalny w dłoń i pomierzyć kiedy pojawia sie +12V w zależności od wybranych świateł po właczeniu ich w kabinie.
    I sprawdzić połączenie masy!
    Od tego trzeba zacząć bo objawy na to wskazują że nie ma masy w kostce.
  • lampy.pl
    MrMalo82
    Level 12  
    Przełącznik raczej jest ok, ponieważ działał do tej pory, a sytuacja się zmieniła po zmianie kostki.

Poza tym jak się dociśnie w kostce te połączenia z żarówką to czasem na pozycji mijania ta druga lampa chwilowo mignie takim pełniejszym światłem czyli 100% mijania a nie takim "ledwo".