Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki system do telewizora z OLED?

25 Mar 2021 17:52 345 4
  • Level 19  
    Witam,

Znajomy chce kupić TV OLED i zastanawia się który system wybrać.
    Sam osobiście używam LG i jestem Webosa zadowolony, ale nie znam dokładnie wszystkich systemów, gdyż też kierowałem się ceną.
    Ogólnie Webos jest bardzo wygodny i nie mam do niego zastrzeżeń lecz nie wiem czy Philips lub Sony tez jest taki przyjazny.
    Panasonic raczej odpada na starcie.

1. Głownie będzie korzystane Playera, Youtube i dekodera, lecz nie wiem jeszcze jakiego.
    2. Czy któryś z systemów ma jakąś przewagę nad LG, chodzi między innymi o aktualizację aplikacji i długowieczność, żeby aplikacje nie przestały
    działać po dwóch czy trzech latach.
    3. Podobno aplikacje filmowe mają zmienić sposób stremingu i obecne telewizory mogą szybko przestać działać.
    Czy to prawda i czy czekać i na co czekać, żeby nie wtopić zakupu.
    4. Zrzut ekranu z smartfona na TV. będzie to używane za pomocą Iphona.
    5. Udostępnianie zdjęć filmów na TV, czy który telewizor zrobi to lepiej niż LG
    6. Ogólna wygoda pilota, czy inne marki mają zalety. Mogę porównać tu tylko Samsunga który dla mnie jest tragiczny.
    Dziękuję za pomoc
  • Level 19  
    Czy ktoś coś podpowie?
  • Helpful post
    Level 21  
    Ogólnie webOS jest bardzo szybki. Nie znaczy to, że Android jest jakiś mega wolny. Po prostu musiałbyś się przyzwyczaić. Ja od lat mam Philipsa z andkiem i nie narzekam, a spędzam na smarcie więcej czasu niż na TV.
  • Level 19  
    vakant34 wrote:
    Ja od lat mam Philipsa z andkiem i nie narzekam, a spędzam na smarcie więcej czasu niż na TV.

A nie wiesz jak może współpracuje z urządzeniami Apple na systemie IOS? Głównie chodzi o udostępnianie mediów z telefonu i zrzut ekranu na TV. Jednak to jest Android a to IOS.
    Na jakich aplikacjach spędzasz ten czas?
  • Level 21  
    Głównie serwisy VOD. Mam swoją kolekcje subów na YT i oczywiście Netflix. Playera nie używam ale na Androidzie obowiązkowo jest. Ma więcej userów niż Netflix w skali PL. Najpewniej jest też aktualizowana.