Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna Amica PI6541S4KH - spalony kondensator na filtrze?

kiziormizior 27 Mar 2021 15:14 1407 32
  • Helpful post
    Ture11
    Level 37  
    Piotr2608 wrote:
    Nie dał ciała. Wzrosło napięcie zasilające do napięcia zadziałania warystora. Zadziałał warystor i przepalił ścieżkę.

A jeśli przepaliłaby się tylko ścieżka od warystora? Jest to najcieńsza ścieżka ze wszystkich spalonych na płytce. Mała szansa, ale oczami wyobraźni widzę, jak przepala się tylko ścieżka warystora, a reszta się uchowuje, po ponownym włączeniu zasilania płyta działa, ale warystor nie pełni już żadnej roli...

No, ale pewnie trzeba by wnikać głębiej; zapewne są warystory typu "po uszkodzeniu zwarte" i "po uszkodzeniu rozwarte", podobnie jak z kondensatorami typu X i Y w filtrach EMI.
  • Helpful post
    mietek654
    Level 23  
    Ture11 wrote:
    Mała szansa, ale oczami wyobraźni widzę, jak przepala się tylko ścieżka warystora, a reszta się uchowuje, po ponownym włączeniu zasilania płyta działa, ale warystor nie pełni już żadnej roli...

Po co komu w takim razie taki warystor?Warystor po uszkodzeniu rozwarty może być, jak mu noga odleci:)
    kiziormizior
    Level 11  
    Panowie, baaardzo dziękuję za poświęcony czas, płyta zostanie zapakowana do worka i w wolnym czasie spróbuję sprzedać co się da. Mamy czas pandemii, lock down zamknięte sklepy, święta za pasem, na stanie tylko kuchenka mikrofalowa i garnko-patelnia turystyczna. Sorki nie mogłem do tego dopuścić, dlatego zakupiłem nową płytę firmy W..........L :-) Nigdy więcej firmy A....A

W razie pytań czy dodatkowych zdjęć, pozostaję do dyspozycji.

Do MOD-a, zamykamy topic czy pozostaje otwarty dla potomnych ?
    Proszę wyedytować.

Dodano po 20 [minuty]:

Piotr2608 wrote:
    Zadajmy sobie proste pytanie bijąc się w piersi - czy mamy panele solarne na dachu czy są może takowe u sąsiada?
    Warianty takowego uszkodzenia są dwa:

- mało prawdopodobne - uszkodzenie elektroniki
    - przepięcie elektryczne

Rzutem na taśmę te pytania chyba były do mnie ? :-)

Instalacja przystosowana do kuchni elektrycznych w 20 letnim bloku miejskim, żadnych solarów, żadnych przepięć.
    Przez pierwsze 17 lat kuchnia ceramiczna z sensorami, a ostatnie trzy lata indukcja, wszystko tej samej firmy na ,,A,, W ceramicznej po kilku latach zaczęły padać wyświetlacze LED, a w 15 roku w dwa pola czasami trzeba było puknąć żeby się wzbudziły, dlatego powoli myślałem o wymianie, co nastąpiło. W indukcji po dwóch latach czyli już po upływie gwarancji, padł częściowo wyświetlacz LED pierwszego pola. Trzeba było się nauczyć co dany krzaczek oznacza lub pamiętać diody podczas posuwu na sliderze :D a po roku nastąpił ,,wybuch,, jak w topicu.