Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konica 7024 / toshiba 2460 - z RADF problem

Artek777 22 Paź 2005 11:44 1886 6
  • #1 22 Paź 2005 11:44
    Artek777
    Poziom 9  

witam
    w w/w kopiarce mam problem, bo:

przy pobierajac dwustronny oryginał ustawia go na szybie raz w dobrej pozycji, innym razem na srofku szyby, innym razem całkiem z prawej strony szyby

a dwa przy dwustronnym kopiowaniu, gdy kartka wychodzi z duplexu, to sie zawija przed piecem. przy jednostronnym nic takiego sie nie dzieje

ciekawe czy ktos sie rozwiązał u siebie podobny problem

miłej łamigłówki

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Dodano po 25 [minuty]:

pobieranie dwustronnego oryginału z RADF oczywście.

przy kopiowaniu jednostronnego oryginału wszystko jest ok. podejrzewam ze to sprzęgło, albo wytarty wałek po którym po którym to sprzęgło pracuje. tylko nie wiem które sprzęgło

0 6
  • Pomocny post
    #2 22 Paź 2005 18:46
    serwek
    Poziom 25  

Co do RADF-u
    Posmaruj delikatnie szybę olejem silikonowym i wypoleruj do sucha.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Paź 2005 19:08
    rsikon
    Poziom 26  

Co do zawijających się kartek przed piecem...

Wykonaj kilka kopi z otwartą klapą i przyjrzyj się co dzieje się z kartkami - nie pamiętam jak to było dokładnie w tej maszynie ale... były tam "prowadnice" (takie ząbki) z przezroczystej, sztywnej taśmy (przed grzałką). Zapewne w którymś miejscu kartka zawija się przed ząbkiem - należy "popracować nad tym" np. delikatnie przedłużając ząbek. Ja to wykonałem odklejając go i przyklejając ponownie lekko przesunietego względem oryginalnej pozycji.

ADF...

Zwróć uwagę na stan sprzęgła (dwie zębatki połączone sprężyną) - często wyrywając na siłę kartkę element ten (sprężyna) dostaje w.... :)

0
  • #4 23 Paź 2005 11:26
    fest
    Poziom 22  

Co do pieca to sprawdź czy w miejscu zacięcia nie skrapla się woda, jeśli tak to ja poprostu wytrzyj i problem na jakiś czas minie, rozwiązaniem jest stosowanie suchego papieru i postawienie kopiarki w suchym pomieszczeniu.

0
  • #5 25 Paź 2005 17:04
    Artek777
    Poziom 9  

słuchajcie
    z RADFem było tak że sprzęgiełga pracowały po lekko tłustej lub wilgotnej powierzchi, poślizg zniknał, i Radf działa jak należy

a co do piecyka, to kartki z dwustronnego kopiowania zawijają się zaraz jak wychodzą spod bębna.

przy jednostronnym kopiowaniu problemu wogole nie ma.

za bębnemna obudowie kartridza oprócz listwków "prowadzących kartkę" są też dwa ząbki plastikowe zamocowane na pręciku, na którego końcu jest krzywka. widoczna jest ona po otwraciu pokrywy

ząbki te zwrócone są w stronę bębna, czy to dobre zalozenie czy ktos spapral robote? bo te ząbki wyglądają tak jakby czekaly na kartke by ja pochwycic.

po przejsciu przez piecyk kartka robi sie pofaldowana i bez trudu wskakuje w szpony zabkow.

ząbki są ustawione tak:<, czyli w przeciwną stronę do ruchu papieru.

czy ktos juz rozwiazał podobny problem, z moze ma jakis bystrzak w głowie gotowe rozwiazanie

pozdrawiam i miłej łamigłówki

0
  • #6 27 Paź 2005 09:16
    Artek777
    Poziom 9  

rozwiązanie zacięć przed piecem

sprawa jest taka, że ktoś zapomniał założyć ząbki od bębna i kartki właśnie tam się zaczepiały i wkręcały aż pod listwe

jeżeli ktoś z was miałby takie ząbki z mocowaniem do plastikowej listwy (tej właśnie, na której są też te listki zapobiegające haczeniu papieru to prosze o pilny kontakt,
    bo klient mnie zje na obiad

dziękuje i pozdrawiam

0
  • #7 02 Lis 2005 06:56
    sani777
    Poziom 17  

co do zwijania sie papieru przed piecem:
    albo wilgotny papier ,
    lub zwieksz napiecie seperacji (jak nie ma zwarcia), albo wywal filtr ozonu aby pasy transportu zasysaly kartke (wbudowany jest wentylator)

0