Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWSP 63013P - Wylewa wodę przez wężyk od odpowietrzenia odpływu

aaneemoo 26 Mar 2021 16:50 285 16
    aaneemoo
    Level 9  
    Witam. Mam problem z wylewaniem wody przez odpowietrzenie odpływu. Wąż od odpływu przez 4 lata był zagięty. Wyczyściłem go ale zastanawiam się czy może to wąż połączony między pompą a odpowietrzeniem nie jest uszkodzony albo zapchany? Co może być przyczyną wylewania wody? Szufladka od proszku nie jest raczej zapchana bo zaglądałem tam i trochę przeczyściłem, wężyk i ten plastikowy element do napowietrzania też przeczyściłem. Bardzo byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś doradził
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    aaneemoo
    Level 9  
    Podczas wypompowywania wody. Czasem zasysa powietrze jak powinno, czasem wylewa w czasie tego samego cyklu. Czytałem, że w innych pralkach jest kulka przy odpowietrzenie ale tutaj nic takiego nie ma. Wąż wkładałem do toalety bo myślałem, że rura do której był podłączony odpływ może być zapchana i nadal wylewa. Myślałem aby skrócić wąż odpływowy ale nie wiem czy coś innego nie jest przyczyną.
    aaneemoo
    Level 9  
    Filtr czyściła moja żona, przynajmniej tak mówiła, ale rzeczywiście może ja to zrobię jeszcze raz 😉. Jedyna rzecz jak mi została to wąż między pompą a odpowietrzeniem ale nie sądzę żeby tam był aż taki syf skoro jest filtr od pompy.
    aaneemoo
    Level 9  
    Spojrzałem do filtra i jest czysto. Ściągnąłem też wąż między odpowietrzeniem a pompą i też nie ma syfu tam. Następnym pomysłem jest to, że pompa daje za duże ciśnienie i dlatego leje wodę przez odpowietrzenie 🤔
    aaneemoo
    Level 9  
    Sam bym się zdziwił jakby to była pompa. Według mnie pompa działa prawidłowo. Skróciłem wąż i włożyłem do rury odpływu bez żadnych zagięć jak to nie pomoże to zostaje mi kupić dłuższy wężyk od odpowietrzenia i wsadzić do większej butelki i co pranie zlewać, albo zawołać pana który się na tym zna...
    aaneemoo
    Level 9  
    Nic nie dało, ale dopiero teraz zauważyłem, że to raczej podczas płukania to robi, a nie kiedy pompa chodzi. Czyli może to coś innego...? Jeszcze jedna rzecz jaką zaobserwowaliśmy przed tym jak to się stało to był komunikat odkręć kran, naciskaliśmy przycisk włączania i problem znikał. Czy może to być elektrozawór?
    aaneemoo
    Level 9  
    A hydrostat? To może być przyczyną przelewania?
    aaneemoo
    Level 9  
    Dzisiaj zebrała się woda w przegródce na płyn do płukania 🤔
    aaneemoo
    Level 9  
    Zabawę? Wybacz ale chciałem znaleźć przyczynę i naprawić pralkę
    aaneemoo
    Level 9  
    Chciałem tylko napisać, że był u mnie pan naprawiający pralki i uświadomił mnie przez telefon ( bo żona go przyjęła jak byłem w pracy), że pralki nie mają, tak jak to jest w zmywarkach, odpowietrzenia odpływu. Podłączył ten luźny wężyk chyba, (bo po naprawie nie zaglądałem tam) do bębna i nie do hydrostatu. Zainkasował 20zł także uważam, że to uczciwa cena.