Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspacher D1LC - jak odblokować

Nissman 26 Mar 2021 19:54 960 4
    Nissman
    Level 9  
    Proszę o pomoc, mam Ebersprachera D1LC z kasetą 251688500006, zegarem 251482730000 i regulatorem temperatury, pokrętło z pozycją zero do 4.
    Piec jest prawdopodobnie zablokowany .
    Szukam rzetelnej informacji jak odblokować ten sterownik, większość tematów kończy się nie rozwiązanych. Czy ktoś by mógł mi wyjaśnić jak odczytać błędy i jak je skasować?
    Do zegara dochodzi 5 kabli jednak tylko 3 są podłączone, gdzie powinny być podłączone dwa pozostałe, jak wywołać błędy na wyświetlaczy i jak je skasować?
    Znalazłem w internecie sposób aby zewrzeć pin 9 i 11 w sterowniku a następnie odpalić piec i zdjąć zworkę, jednak to nie pomaga.
    Mam taki zegar i sterownik:
    Eberspacher D1LC - jak odblokować Eberspacher D1LC - jak odblokować Eberspacher D1LC - jak odblokować
    SP7SEC
    Level 28  
    Witaj .Na temat naprawy D1lc pewnie na elektrodzie zastał napisany doktorat ,niestety troszkę trzeba poszukać . Jeśli blokada nastąpiła np w wyniku zbyt dużej ilości powtórzeń startu to ją odblokujesz zwierając piny na sterowniku ,natomiast jeśli blokada jest w wyniku przegrzania agregatu błędy 15 lub 52 niestety zostaje zegar modułowy lub tester dedykowany do tych sterowników np taki ...https://www.google.com/search?q=tester+sterownik%C3%B3w+d1lc&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk02z_iDcaetWVqCO8mKj7iolLNaoAQ:1616790669638&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjxt6jM5s7vAhXMO-wKHRPHDzgQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=607#imgrc=knl6BKNupfbv5M Co do odczytu błędów to jeśli jest podpięty przewód niebieski z białym paskiem do pinu 3 potencjometru zadawania temperatury to sterownik sam wymruga numer usterki .Do uruchomienia urządzenia nie jest Ci potrzebny zegar ze zdjęcia ,on służy do czasowego załączenia .Nadmieniam że te sterowniki nie należały do udanych konstrukcji i często ulegały uszkodzeniu ,dlatego zastał udostępniony specjalny tester który umożliwiał diagnostykę i wskazywał ścieżkę naprawy podpowiadając na którym wejściu lub wyjściu jest problem .program jest tak stary że współczesne komputery sobie z nim nie radzą ,jest to wersja pod DOS z transmisją 4600 bod
    Nissman
    Level 9  
    Ten piec był już 2 razy w naprawie jednak nigdy nie działał jak należy .Teraz wymieniłem łożyska ,dałem nowe uszczelki piec 2 razy odpalił na krótko w akcie rozpaczy zdemontowałem całą instalacje po 2 razie zgasiłem go zbyt szybko po chwili i od tego czasu nie chce odpalić .Co ciekawe jak podaje paliwo pompką impulsowo bezpośrednio z akumulatora to piec odpala .Piec na pewno nie był przegrzany czujniki są sprawne .Po włączeniu wył wiedz wymieniłem łożyska myślałem że nie odpala bo ma ciężko na łożyskach jedno było zatarte ,teraz ładnie kręci jednak nie może odpalić
    Nie pozostaje chyba nic innego jak wyrzucić go na złom .
    jakie piny trzeba zewrzeć na sterowniku 9 i 11 ?
    SP7SEC
    Level 28  
    podaj tel na pw . może coś wymyślimy
    Nissman
    Level 9  
    Tak się zastanawiam skoro w sterowniku nie ma baterii to jak on może pamiętać ustawienia i błędy zablokowania?Czy po wyłączeniu napięcia nie powinien się zresetować?