Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VDO DAYTON MR6000

on_mayday 22 Oct 2005 12:00 9032 29
Ochrona Domu
    on_mayday
    Level 15  
    witam.
    mam takie pytanie:
    czy do w/w modelu mozna podlaczyc dvd i jezeli tak to w jaki sposob?

pozdrawiam i dzikeuje za pomoc.

daro
  • Ochrona Domu
    on_mayday
    Level 15  
    witam
    czyzby nikt nie mial do czynienia ze stacja mr6000 ;)
    slyszalem ze trzeba dvd podlaczyc przez jakis specjalny kabel ale chyba nie jest to konieczne...
    jezeli sie nie myle to wejscie kompozytowe jest do tunera tv w stacji.wejscie liniowe dzwieku jest w zlaczu ce-net do zmieniarki lub tv.
    moze ktos moze to potwirdzic albo chociaz odpowiedzioec na pytanie czy ten specjalny klabel lub interfejs jest potrzebny???

pozdrawiam.

daro
    on_mayday
    Level 15  
    dzieki ;)
    wydawalo mi sie ze mozna zrobic samemu taki adapter.
    przeciez sygnal video jest podawany na wejscie composite
    sygnal stereo audio do zlacza ce-net
    pozostaje tylko "powiedziec"stacji ze podlaczylismy tuner tv.

250 zeta za taka mozliwosc to chyba troche mnogo,nieprawdzaz?

pozdrawiam.

daro
    renard m.
    Level 21  
    mysle ze dalo by sie sklecic cos samemu, ale potrzebujesz dokladny opis do gniazd do mr-a, ja niestety takowego juz nie posiadam ;)
    on_mayday
    Level 15  
    to znaczy zapewne chodzi o gniazdo ce-net bo inne nie jest podlaczone do tunera tv.
    a to jest takie same jak w clarionie wiec opis jest na stronie studio24.
    kwestia tylko na ktora noge sterownia trzeba cos konkretnego podac...

w sumie warto byloby cos wymyslic.ten sam problem maja ludzie z clarionami.a nie kazdemu potrzebny tuner tv.....

daro
  • Ochrona Domu
    on_mayday
    Level 15  
    widze ze nie ma zbyt wielu chetnych do rozwiazania problemu ;)
    znalazlem kogos kto psrzedawal kiedys kabel do vdo.jest w zalaczniku zdjecie.
    wychodzi z tego ze dvd podlaczane moze byc zamiast kamery cofania co ulatwia sprawe bo nie wymaga adaptera - opcja jest w stacji...
    moge sie mylic wiec ktos moglby to potwierdzic?

pozdrawiam.

daro

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

sorki zapomnialem zalacznika ;)
    on_mayday
    Level 15  
    naprawde nikt nie ma rozpiski wyprowadzen gniazda 8 pinowego (cos jak sony) do vdo lub clariona?
    pozdrawiam

daro
    on_mayday
    Level 15  
    dzieki.
    widze ze albo nikt nigdy nie mial vdo lub clariona albo juz sam nie wiem.
    bede probowal ale widze ze pomocy brak.
    dzieki renard za odpowiedz -0 chociaz tyle.
    renard m.
    Level 21  
    Czesc, obawiam sie ze zgadles - w polsce nikt nie mial z tym wtedy do czynienia, gdyz MR6000 to juz "sedziwy" model - a przed laty cholernie drogi - stad tak mala popularnosc w Polsce. Najsmieszniejsze jest to ze jestem dwa razy w miesiacu regularnie we firmie VDO-Siemens i to na glownej hali montazowej i mam kontakt z ludzmi ktorzy za cala "salate" projektuja, gdyz opiekujemy sie jako firma zabezpieczeniami w tych halach.... niestety tak jak juz powiedzialem - jest to stary model, i zeby dostac dokumentacje musialbym do glownego inzyniera - a ten niestety nie ma czasu na przyslowiowe pier...y. :(. Jesli jednak kiedys wpadne na ten opis, to dostaniesz go na priva :).
    on_mayday
    Level 15  
    dzieki renard.
    jezeli tak sie stanie to bede wdzieczny.
    w sumie to wiem ze ti juz nie nowe ale z drugiej strony to jeden z tych modeli ktory ma wyjmowany caly panel co zapewne dosc skutecznie ogranicza ryzyko kradziezy.
    a jakos nie kreca mnie rozbudowane stacje pion, ken i tym podobnych w bajonskich sumach.fakt ze swietnie wygladaja i graja ale jak ktos chce miec chociaz namiastke tego luksusu musi sobie poradzic z problemami sam (czasem z pomoca kolegow z elektrody ;) )
    jednak fakt ze jest to blizniaczy model clariona myslalem ze ulatwi sprawe.tam przeciez jest to samo zlacze i pelni te sama funkcje.
    ale nic.poki co poslucham sobie radyjka.

pozdrawiam.

daro
    on_mayday
    Level 15  
    obraz zrobilem.
    wtyczka od zmieniarki sony zrobila swoje.
    teraz niestety problem z dzwiekiem.
    trzeba by bylo zrobic emulator tunera tv albo zmieniarki.
    pozostaje modulator fm ale to chyba najmniej dobre jakosciowo rozwiazanie.
    pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc.
    roster82
    Level 11  
    Witam.
    Od paru dni posiadam Clariona vrx 913 czyli mam w zasadzie ten sam sprzet. W dodatku mam panel nie od clariona, ale wlasnie od vdo.
    W razie czego sluze pomoca, ale pierw musze podlaczyc radio u siebie w aucie, ktore z kolei stoi w warsztacie ;)
    on_mayday
    Level 15  
    blizniaczym modelem mojego clariona (bo mam juz clariona zamiast vdo) jest vrx613.
    pomocy bym potrzebowal jezeli chodzi o zrobienie wejscia liniowego,rozpiski zlacz ccd i rgb oraz zmiany podswietlenia na czerwone.
    dzieki i pozdrawiam.
    roster82
    Level 11  
    Oczywiscie pomylka - mam vrx 613 :)
    Jak tylko podlacze go w aucie, bede dzialal.

O ktorym podswietleniu mowisz? VRX 613 ma czerwone... Tylko wyswietlacz czolowy jest niebieski. Czy o to Ci chodzi?
    on_mayday
    Level 15  
    witam.
    wlasnie ote podswietlenie.
    moj tez ma niebieski wyswietlacz.
    vrx613 ma czerwone a mnie sie chyba trafil "zielony" clarion.
    pozdrawiam.
    on_mayday
    Level 15  
    ha ha.
    ten adapter kosztuje ponoc 250 zeta
    to jest modulator fm + przewodzik video z wtyczka unlink.
    pozdrawiam.

ja swojego przerobilem.
    mam wejscie video i audio ;)

daro
    roster82
    Level 11  
    A to wejscie A/V ktore dorobiles dziala poprawnie? Przez jakie wejscie sie wpiales? RGB? Jak podlaczasz dzwiek, na zasadzie modeulatora FM czy poprzez Ce-Net?

Pozdrawiam
    Cooki13
    Level 21  
    Dołączam sie do pytania rostera 82.Jak podłączyć dvd pod te radio.bo mam ten sam problem i nie wiem co robić.
    prezesr6
    Level 11  
    witam , ja mam inne pytanko , mam zamiar niedlugo kupic taka stacje i i moje pytanie brzmii czy do tego urzadzenia mozna podlaczyc wzmacniacz samochodowy ? a co do kabelkow to wiem ze mozna takie kupic we Wroclwiu na giledzie , do navi do passata B6 kabelek umozliwiajacy podlaczenie dvd/ps2 kosztowal 130zl , pozdrawiam
    Cooki13
    Level 21  
    Do każdego radia możesz podłączyć wzmacniacz.Jeżeli sie myle to poprawcie mnie.
    prezesr6
    Level 11  
    nie kazde radio ma wyjscie na wzmacniacz , kazde nowsze radio ma takie wyjscie , ale czy ta stacja ma ?!
    roster82
    Level 11  
    Markowa stacja multimedialna bez wyjsc RCA na wzmak?
    Oczywiscie, ze clarion vrx 613 r je posiada. Nawet dwie pary(po jednym na kanal). No i oczywiscie pozlacane (w koncu okreslenie hi end do czegos zobowiazuje).
    ccc2004
    Level 2  
    mam taki kabelek audio-video za 120 zł pk1818(malpa)o2.pl
    staniach
    Level 11  
    ja mam małe pytanko czy wie ktoś jak podłączyć CLARION VRX 8370 R bo włąśnie zadobyłem taki sprzęt a nie mam żadnej instukcji a niechciał bym odrazu spalić.
    Fishbone
    Level 11  
    czy ktoś sie już z tym uporał bo chciałbym podłączyć do MR-a PS2 SLIM i szukam jakiegoś info oraz porad , PLIZZZ! GG 6005951
    on_mayday
    Level 15  
    ooo troche mnie nie bylo.
    a wiec tak.
    wejscie video to standartowe wejscie ntsc w stacji.
    wejscie audio to przerobione polaczenie fm do procka audio.
    i dziala wspaniale.
    co do konkretow to prosze na maila lub pw.
    aha wyjscie na wzmacniacz jest w tym modelu na 100% do zrobienia - nawet 4-kanalowe.
    pozdrawiam.
    g4cek
    Level 2  
    Witam,
    Kupiłem coś takiego i niedziała mi dvd czy mógłby mi ktoś powiedzieć dokładnie jak to przerobić albo podłączyc aby działało