Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parkside PSBAP 20-Li A1 - Dziwny dźwięk uchwytu wiertarskiego

eraeste 27 Mar 2021 19:31 1290 12
    eraeste
    Level 14  
    Witajcie,

Kupiłem dzisiaj wiertarko-wkrętarkę, założyłem wiertło i w trakcie odkręcania uchwytu wiertarskiego, który trzymał wiertło zauważyłem, że gdy dojdę do końca czasem coś w tym uchwycie przeskoczy i wydaje on dziwne dźwięki. Aby się tego dźwięku pozbyć muszę zakręcić uchwyt do oporu i wtedy znów jest cisza. Czy to normalne, czy wkrętarka jest uszkodzona. Mogę jeszcze oddać.

Dodaje filmik żeby pokazać o co mi chodzi, aczkolwiek mogłem w nim lepiej opisać problem, ale przy najmniej to słychać.

https://youtube.com/shorts/kWqyBweSo9E

Dzięki!
    eraeste
    Level 14  
    Czyli wkrętarka jest sprawna, jak rozumiem.

A zapytam jeszcze.

1. W każdej tego typu wkrętarce można tak przekręcić uchwyt wiertarski otwierając go mocniej i będzie ten sam efekt co na moim filmie?

2. Czy mogłem tym sposobem uszkodzić wkrętarkę, bo nie ukrywam, że kilkakrotnie tak uczyniłem, bo początkowo nie wiedziałem w ogóle czym to jest spowodowane i kręciłem używając siły itd.

Dziękuje za szybką odpowiedź.
    eraeste
    Level 14  
    Dla mnie, jednak trochę dziwne, że mechanizm po odkręceniu na full zezwala na taki przeskok i potem tak właśnie grzechocze.., a właściwie czemu jest potem taki odgłos?

Oczywiście na przyszłość będę starał się żeby do tego nie doprowadzać.
    - fajnie jakby ktoś, kto posiada też Parkside sprawdził jak to u niego wygląda wtedy miałbym 100% pewność, że po prostu to urządzenie "tak ma" bo jeżeli, nie to oddałbym sprzęt do sklepu choć ciężko było go kupić.
    g107r
    Level 40  
    eraeste wrote:
    1. W każdej tego typu wkrętarce można tak przekręcić uchwyt wiertarski otwierając go mocniej i będzie ten sam efekt co na moim filmie?
    W mojej nie, a też mam Parkside.
    Terkotanie jest tylko przy dokręcaniu, więc musi być coś z jakimś mech... chol... wie co...

Dodano po 3 [minuty]:

U mnie w ogóle nie przekręcisz dalej futerka, stoi razem z silnikiem - stoi, nie terkocze.
    To z internetu?
    Lidle też zamknęli?
    eraeste
    Level 14  
    Ze sklepu normalnie dzisiaj kupione. A jaki masz dokładnie model parkside?.

A jak odkręciła na full to spróbowałeś potem użyć trochę siły i jeszcze odkręcić (już wiem ze tak się nie robi) pytam bo wtedy tylko tak się dzieje, bo jak delikatnie zrobię to jest git

Ktoś mi dzisiaj jeszcze napisał na YouTube, ze w niebieskim bosch tez podobno tak się dzieje.
    - nic już z tego nie rozumiem:)
    g107r
    Level 40  
    eraeste wrote:
    A jaki masz dokładnie model parkside?.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17665233#17665233 taką, dostałem uszkodzoną, https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19333666#19333666 jeden z aku rozsadziło.
    eraeste wrote:
    A jak odkręciła na full to spróbowałeś potem użyć trochę siły i jeszcze odkręcić
    Nie da rady, nie terkota, nie przekręcisz głowicą i silnikiem, bo trzyma hamulec.
    Wada jak słyszałem od oddającego - zatrzymując się, potrafiła się odkręcić, poluzować. Siła odśrodkowa, moment obrotowy i waga "nakrętki" widocznie ją luzują.
    To chyba nie w tę stronę, żeby "poprawienie" futerka, naprawiało ten usłyszany problem. Chyba nie tylko usłyszany, bo mogłem i przeczytać - trochę naprawa "nabierała mocy urzędowej", i teraz nie czytałem :)
    sunrise84
    Level 42  
    sunrise84 wrote:
    niestety należy ręcznie odkręcać uchwyt wiertarski zwłaszcza przy maksymalnej średnicy wiertła.

Więc już wiesz że nie należy tego robić na siłę.

Możesz zareklamować, zrobić z siebie "głupka" że takie kupiłeś.
    Ale boję się że dostaniesz tą samą wkrętarkę.
    g107r
    Level 40  
    sunrise84 wrote:
    Możesz zareklamować, zrobić z siebie "głupka" że takie kupiłeś.
    Ale boję się że dostaniesz tą samą wkrętarkę.

Dlatego obejrzałbym inne.
    W mojej, w każdym razie nie da rady.

Dodano po 11 [minuty]:

Odkręca się.
    @eraeste Twoja na "sucho", wkręcając nieistniejącego wkręta, też się odkręca i wypada bit?
    Za dużo nią nie kręciłem śrubkami, wtedy tego w realnej pracy nie zrobiła, ale wszystko przed nami... :|

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18907797#18907797 hłe, hłe... Prawda to?
    sunrise84
    Level 42  
    g107r wrote:
    Prawda to

Tak szczerze nie zdziwiłbym się jeżeli tak.
    Ostatnio będąc na wymianie opon, rozmawiam z wulkanizatorem na temat zakupionych jakiś budżetowych opon.
    A on krótko:
    Teraz nie ma znaczenia czy Zetex czy Michelin.
    Wszystko klepane w jednej fabryce.
    Mówimy tutaj o oponach z przedziału 150-300zł za sztukę.
    eraeste
    Level 14  
    Panowie.

Przed zakupem Parkside miałem na oku jeszcze dwie wiertarko wkrętarki:

1. Erbauer ECDT18-Li 2 z mocą 120 koszt ok. 800 zl zestaw
    2. Bosch GSB 18V-50 18V mocą 50 koszt 698zl zestaw

Jednakże naczytałem się wiele opinii chwalących wkrętarki Parkside, w tym mojego modelu PSBAP 20-Li A1, która ma 85 mocy i kosztowała w zestawie 499 zł.

Chodziło mi w szczególności, aby sprzęt miał udar i silnik bezszczotkowy.

Wkrętarkę, którą zakupiłem mogę w każdej chwili zwrócić do sklepu i oddadzą mi pieniądze - czyli nawet nie muszę się bawić w reklamacje i zastanawiać się czy uznają ją czy nie.

Moje pytanie zasadnicze pytanie.

Czy objaw, który występuje w mojej wkrętarce (chodzi mi o model a nie egzemplarz) to wada czy "ten typ tak ma", a jeżeli ten typ tak ma, to czy wtedy olać to i po prostu być ostrożnym przy odkręcaniu uchwytu wiertarskiego na full, czy mimo wszystko oznacza to, że sprzęt jest słabej jakości i lepiej wkrętarkę zwrócić...

Można też przemyśleć czy w podobnych pieniądzach kupię coś lepszego niż ten Parkside, a stawiam na dużą moc (więc i uchwyt boczny by się przydał), udar, i wiadomo żeby nie było to samo body a też bateria albo 1 mocniejsza lub 2 słabsze, oczywiście z ładowarką (skrzynki ostatecznie nie musi być, ale fajnie sprzęt gdzieś trzymać)
    - jak znacie taki model to podajcie.

Wiem, ze wydając 500 zł za coś co może nie spełniać jakości czasem lepiej wtedy dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i kupić coś bardziej sprawdzonego, stąd moje pytanie, aczkolwiek można kupić też sprzęt za 300 zł, więc to nie jest tak, że kupiłem najtańsza wkrętarkę...

Dzięki.

Dodano po 4 [godziny] 44 [minuty]:

Dobra, sprawdziłem dzisiaj u znajomego w niebieskim Boschu, to samo tyrkanie występuje jak zrobi się to co na filmie, więc spoko, :) może komuś takie info się przyda.