Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 98 nie widzi OLYMPUSa C745 :(

jarm 22 Paź 2005 12:21 1274 8
  • #1 22 Paź 2005 12:21
    jarm
    Poziom 2  

Może mi ktos podpowie co może byc powodem problemu ujetego w temacie??
    Nadmienię, że problem ten powstał bez żadnego powodu, tzn. do ubiegłej soboty aparat był "widziany" a od niedzieli .. juz nie :>.
    Czyniłem rózniste próby.
    1. Podłączyłem pod te samo USB Pen drive - komputer widzi go
    2. Podłączyłem tym samym kablem aparat do innego komputera, tyle, że Win XP - kopmputer widzi aparat.
    3. Odinstalowałem sterowniki od aparatu i Pen drive i tu, po podłączeniu do USB, komputer wykrył nowe urzżadzenie w przypadku Pen drive, natomiast nie wyktrył aparatu jako nowego urządzenia.
    4. Zainstalowałem ponownie sterowniki obu urządzeń i dalej było tak jak poprzedniu, czyli Pen drive widzi, aparatu - nie :(

Czy jedynym wyjściem jest ... format dysku??
    Dodam, że sterowniki obu urządzeń są oryginalne.

Pozdrawiam :cry:

0 8
  • #2 22 Paź 2005 12:25
    md
    Poziom 39  

Usuń sterowniki kontrolera USB, zamknij i uruchom komputer ponownie. System po uruchomieniu odnajdzie nowy sprzęt (USB) i wtedy podaj mu lokalizację sterowników do płyty głównej lub do karty z portami USB, jeżeli porty USB masz na karcie rozszerzeń, a nie na płycie głównej.

0
  • #3 22 Paź 2005 22:16
    jarm
    Poziom 2  

md napisał:
    Usuń sterowniki kontrolera USB, zamknij i uruchom komputer ponownie. System po uruchomieniu odnajdzie nowy sprzęt (USB) i wtedy podaj mu lokalizację sterowników do płyty głównej lub do karty z portami USB, jeżeli porty USB masz na karcie rozszerzeń, a nie na płycie głównej.

ale który odinstalować??
    koncentrator głowny, ogólny czy uniwetrsalny kontroler hosta

0
  • #4 22 Paź 2005 22:41
    md
    Poziom 39  

Usunąć możesz wszystkie, bo system i tak upomni się o sterowniki. Wcześniej jednak odszukaj niezbędne płytki CD ze sterownikami, lub najlepiej, wejdź na stronę producenta płyty głównej i ściągnij sobie najnowsze sterowniki do chipsetu i wszystkich komponentów zainstalowanych na płycie głównej (sound, LAN itp).

0
  • #5 24 Paź 2005 20:25
    jarm
    Poziom 2  

md napisał:
    Usunąć możesz wszystkie, bo system i tak upomni się o sterowniki. Wcześniej jednak odszukaj niezbędne płytki CD ze sterownikami, lub najlepiej, wejdź na stronę producenta płyty głównej i ściągnij sobie najnowsze sterowniki do chipsetu i wszystkich komponentów zainstalowanych na płycie głównej (sound, LAN itp).

No i postąpiłem ta jak radziłeś, tyle tylko, że do pewnego stopnia, - tzn. zainstalowałem sterowniki z płytki CD i efekt .... bez zmian:(
    jak nie widział komuter aparatu .. tak nie widzi

0
  • #6 26 Paź 2005 01:16
    jammiq
    Poziom 11  

Spróbuj zainstalować nieoficjalny service pack do win98 ze strony http://sp.up.pl . Zawiera on uniwersalne stery do "usb mass storage device". Używam tego sp już od dawna, działa wporzo, wszystkie sprzęty na usb wykrywa.

0
  • #7 26 Paź 2005 19:26
    BARTEK2005
    Poziom 15  

Napewno pomoże format i wgranie nowego windowsa ja miałem tak z canonem A570 kombinowałem i nic ale pomogło wgranie windowsa. słyszałem że jest taki wirus co zjada coś z system32 i tak się rozsypuje.

0
  • #8 26 Paź 2005 19:52
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

BARTEK2005, niech kolega nie głupieje z format c:!! To jest OSTATECZNOŚĆ. Chyba, że kolega nie ma co z czasem robić. Zaproponowano zainstalowanie nieoficjalnego service packa, który usprawnia pracę USB. Czekamy na wyniki.

0
  • #9 06 Cze 2009 16:16
    jarm
    Poziom 2  

Minęło trochę czasu i jesli dobrze pamiętam to powodem był "rozgałęziacz" USB czy jak to się nazywa :)
    Dzięki za Wasze sugestie...
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo