Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Niszczarka OPUS vs711-CD - Działa tylko REV.

krzych1-b 28 Mar 2021 13:18 672 5
 • #1
  krzych1-b
  Level 21  
  Nie wiedzałem gdzie umieścić temat , więc piszę tutaj .Niszczarka działa tylko w trybie REV . Gdzie szukać przyczyny , aby działała we wszystkich pozycjach?
  Może ktoś wie gdzie znajdę instrukcię serwisową + instrukcję obsługi?
 • Helpful post
  #2
  Mobali
  Level 40  
  Sprawdź włącznik (czujnik) w szczelinie do której wkłada się papier. Być może jest zabrudzony lub uszkodzony.
 • #3
  krzych1-b
  Level 21  
  Ktoś przede mną już grzebał w niszczarce . Połamany jest popychacz , który włącza mikrowyłącznik przy wkładaniu papieru.
  Ponadto popękana jest obudowa "reduktora" , a pomiedzy zębami trybów ( kół zębatych ) , było "kilo" resztek starego twardego papieru . Po oczyszczeniu i profilaktycznym sklejeniu połamanych elementów , wszystkie pozycje przełącznika działają.
  Niestety , trzeba zakupić obudowę kół zębatych , przekładni reduktora ,bo po włożeniu maksymalnej ilości kartek -7 sztuk usłyszałem trzask i zauważyłem spowolnienie obrotów noży tnących.
  O ile uda się zakupić w rozsądnej cenie połamane plastikowe podzespoły , to niszczarka nie skończy na złomowisku elektrośmieci. :D
 • #4
  Mobali
  Level 40  
  krzych1-b wrote:
  Ponadto popękana jest obudowa "reduktora" ,
  Wystarczy ją wzmocnić i nadbudować kilkoma paskami tworzywa lub cienkiej blachy. No i na koniec koniecznie smarowanie - polecam smar syntetyczny, szczególnie na rozruch starszego sprzętu.
  krzych1-b wrote:
  ,bo po włożeniu maksymalnej ilości kartek -7 sztuk usłyszałem trzask i zauważyłem spowolnienie obrotów noży tnących.
  Czy siedem kartek to nie jest zbyt dużo, jak dla tego modelu?
 • #5
  krzych1-b
  Level 21  
  Tyle max. kartek można włożyć jednorazowo. Jest napisane na pokrywie . Ja włożyłem kartki z zeszytu , a one są cieńsze niż kartki np. do ksero. Niszczarka jest przeznaczona do likwidacji min. płyt CD i kart , np. kredytowych. Dzisiaj rozbiorę i spróbuję wzmocnić obudowę . Ten smar ma specyficzną konzystencję. Jest przeźroczysty i ciągnie się jak guma do żucia . Dowiedziałem się od kolegi , że takie smary stosuje się właśnie w "wysilonych" przekładniach . Nie znam nazwy smaru , a do rozruchu , (na razie), użyłem smaru stosowanego w główkach szlifierek kątowych . https://biuronimo.pl/niszczarka-opus-vs-711-c...hm6xUkoZdXaXJKyINVFr9KSYEFS1FvQ8aAs3oEALw_wcB
 • #6
  krzych1-b
  Level 21  
  Niszczarka poklejona , nasmarowana i działa . Jedyny szkopuł , to wkładam max. dwie kartki , aby oszczędzać poklejoną obudowę.