Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Epson Stylus Color

15 Maj 2002 20:38 20008 19
 • Poziom 22  
  Mam taką drukarkę. Problem w tym, że nie chce drukować. Przyjmuje dane, przesuwa głowicą. Atrament w naboju jest pełny. Myślę, że winę za to ponosi zaschnięta głowica, która jest oddzielna, tzn. nie wbudowana w pojemnik z atramentem. Czy można coś z tym zrobić czy tylko wymiana głowicy.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Po pierwsze należy użyć procedury czyszczenia głowicy jaka jest dostępna z panelu przycisków drukarki. Dwa-trzy razy.Jeżeli nie pomoże to można próbować przeczyścić głowice,ale trzeba rozbierać drukarkę:(
  Co do wymiany głowicy to nowa do epsona+wymiana i ok. 300 zł zostawione w serwisie. Lepeij kupić nową drukarkę :)
 • Poziom 15  
  czyszczenie głowicy raczej iewiele pomoże przy tak zaschniętej głowicy, czy atrament oryginalny, jak długo stała nie ruszana.
  Głowice epsonoskie odmacza się specjalnym płynem serwisowym odwracającym proces polimeryzacji - oznaczony jest on jako A29.
  Płyn ten wprowadza się na poduszki parkujące pod głowicą oraz strzykawkądo głowicy poprzez jej wlot (plastikowa "igła" od góry co przebija nowy atrament).
  Fakt jest taki, że przy mocnym zaschnięciu koszt wymiany głowicy przewyższa wartość drukarki. Bzdurą jest rozbieranie drukarki i głowicy - nie trzeba nawet zdejmować obudowy. Wystarczy palcem wysuną karetkę na jakieś 5-10 cm w lewo w miejsce otwierania i do dzieła. Podejrzewam, ze płynu żaden serwis Ci nie da ani raczej nie odsprzeda strzykawki A29 :(
  (wiele z nich nawet nie wie, że coś takiego Epson posiada)
 • Poziom 20  
  Faktycznie zgadzam się że do takiego czyszczenia głowicy nie należy nic rozkręcać. Napisałem inaczej bo zapytałem kiedyś w takim serwisie niedaleko. Ale widocznie gościu nie miał pojęcia o czym mówił, a ja przytoczyłem jego słowa :) Dzięki za wyprostowanie.

  A czy zamiast tego środka A29 można by użyć czegoś innego(bardziej dostępnego) ?
 • Poziom 22  
  Proponuje umycie glowicy w wodzie,a nastepnie nalezy wysuszyc glowice np.suszrka do wlosow,ozywilem w ten sposob pare canonow
 • Poziom 20  
  Czy woda powinna być gorąca czy jest to bez znaczenia ? Na jak długo potrzymać głowicę w wodzie ?
  Z góry dzięki.
 • Poziom 22  
  Ciepla woda prosto z kranu i celuj w miejsca gdzie wchodzi atrament i myj tak dlugo az woda przestanie byc barwiona przez stary atrament sa szanse ze zacznie drukowac.
 • Poziom 20  
  Dzięki bardzo za rady - będę próbował ożywić głowicę :)
 • Poziom 20  
  Jeszcze jedna rada. Jeżeli woda nie pomoże spróbuj użyć do tego celu izopropanol. Można go kupić w każdym sklepie z elektroniką.
 • Poziom 15  
  sorry ale chyba nie wiecie o czym mówicie, wodą "naprawia" się głowice HP, Cannon, Lexmark itp. czyli z atramentem na pochodnej wody lub jakiegoś alkoholu. Epson jak myślicie dlaczego głowica pada po wsadzeniu i czasem od razu czasem po jakimś tam używaniu "lewego" atramentu - ponieważ Epson fajnie się zabezpieczył przed rynkiem wtórnym. Atrament jest polimerowy, więc możecie sobię tą wodą lać. Budowa dysz i sposób wypychania kropli jest taki, że lepiej nie włączać drukarki jak w głowicy jest woda :) , tak to ma działać - dlatego padają głowice na lewych atramentach opartych o wodę i materiały przewodzące :) . Co doradzę: weź kartkę z wydrukiem na drukarce Epsona i traktuj go kropelkami różnych płynów. Tam gdzie się najlepiej "rozpuści" (rozmyje) ten środek najlepiej zadziałać może....
  Zrób sobie krople wody, ale zrób też sobie krople z takiego koncentratu cytrynowego do herbaty, albo piwa Cooler na cytrynie :)
  Próby rób najpierw na kartce potem w głowicy..
 • Poziom 20  
  Dzięki Ci bardzo za te rady. To bardzo ciekawe. Zrobie tak jak radzisz-najpierw eksperymenty na kartce, a potem dopiero na głowicy :) Może akurat się powiedzie.
  Pytanie : ile coolerów jest potrzebnych do przeczyszczenia głowicy ? :)

  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  dla drukarki - strzykawka, trochę na poduszkę od dołu, reszta wstrzyknięta przez wlot do głowicy od góry, potem założyć atrament i ważne - dobrze jest mu pomóc dostać się do głowicy tzn. na górze zbiornika jest wlot powietrza przyłożyć wężyk i delikatnie walnąć ze sprężonego powietrza lub chociaż dobrze dmuchnąć.
  Wariant drugi - wziąć ją "na narkomana" - małe strzykawki, pobrać dany kolor atramentu ze zbiorniczka (np. czarny) - wstrzyknąć go bezpośrednio do głowicy.Założyć atrament (powinien być nowy - stary jest juz rozkompresowany) lekko jeszcze dmuchnąć z góry we wlot powietrza - przy zamkniętej karetce!!! - zawsze wymontawywałem niebieską przykrywkę karetki i atrament przytrzymywałem palcem (nie wysunie się).
  Z reguły przyjmuje się, że po narkomanie powinien choć zacząć częściowo drukować - jak nie to raczej głowica złom, oczywiście zakładamy że płyn przez głowicę przechodzi bo jak nie możesz nawet wstrzyknąć tzn, że jest super zaschnięta. Namocz i czekaj- potrafią odpuścić nawet po 3 miesiącach.

  Jeszcze co do ilości tego piwa, kup skrzynkę - drukarce wystarczy strzykawka, ale lepiej się pracuje :)
 • Poziom 20  
  Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i dokładne opisanie wszystkiego krok po kroku. Dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy. Będę próbował :)

  Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  ok, no dość dobrze znam Epsony
 • Poziom 27  
  No a może poprostu uszkodzona jest dysza pobierająca i przebijająca nowy pojemnik z atramentem- w zeszłym tygodniu miałem aż dwa takie przypadki po podrubkach- był używany Am**.
 • Poziom 15  
  jeśli płyn ze szczykawki nie przejdzie "na wylot" tzn. pod głowicą nie będzie miał płynu wstrzykiwanego od góry to będzie miał zaschnięcie o którym piszesz, więc na jedno wychodzi - pozostaje odmaczanie albo złom
 • Poziom 9  
  Witam.....
  Kto wie ,co może być przyczyną, że drukarka Epson Stylus C42UX po czyszczeniu głowicy programem do tej drukarki zaczyna drukować coraz gorzej....
  drukując test dysz najpierw miałem lekki pasek na kolorze niebieskim a po kilakrotnym czyszczeniu sa paski w kolorze czarnym dwa cieniutkie paseczki niebieskiego i żółtego a czerwonego nie ma wogóle.
  Dodam, że dzisiaj rano jak zrobiłem test dysz bez czyszczenia głowicy , było prawie o.k. ( tylko cieniutki biały pasek był w kolorze niebieskim - czarny,czerwony i żółty kolor bezbłędny.

  Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

  Teraz to już mi wcale nie drukuje :(
 • Poziom 11  
  Też mam ten problem :/
  Patrząc na drukarkę ze ściągniętą obudową chyba będzie ciężko wyczyścić bez rozbierania. Będę próbował jak mówiliście zobaczymy efekty.
 • Poziom 17  
  Witam.

  Co do c 42 to miałem podobne problemy ale to były winne atramenty (podróbki) poprostu były zapowietrzone. Atramenty epsonowskie są napełnianie próżniowo szczegółnie w tych nowszych małych maszynach głowice są bardzo nieodporne i nie stabilne przy złych pojemnikach.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Proszę nie odkopywać starych tematów