Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro - przypisanie dzwonka do kontaktu - problem odwrotny

cocobongo 29 Mar 2021 16:42 2112 2
    cocobongo
    Level 10  
    Problem odwrotny. Większość pyta, jak ustawić swój dzwonek dla kontaktu. Ja pytam o... Czytaj całość.
    Gdy ustawiałem dzwonek dla kontaktu nazwijmy A, chciałem ustawić jeden z własnych dzwonków z folderu o nazwie Ringtones (sam go tak nazwałem, sam robię sobie dzwonki, sam je nazywam i nadaję metadane) na karcie pamięci. Skopiowałem ten folder także do pamięci wewnętrznej telefonu. Udało się, ale...
    1) Od tej pory przy ustawianiu indywidualnego dzwonka (Kontakty > Kontakt > Więcej > Ustaw dzwonek) otwiera się lista plików audio w tym dzwonki z folderów Ringtones z karty i z pamięci wewnętrznej czyli zdublowane, oraz wszystkie pliki audio, które zapisałem sobie na karcie dla siebie DO SŁUCHANIA - nie na dzwonki czyli nie w folderze Ringtones ale w innym, oraz pliki audio utworzone przez aplikacje typu WhatsApp (wiadomości głosowe). Wszystko w porządku, ale to JA powinienem decydować, które pliki (pliki lub folder z plikami) umieścić na liście dostępnych dzwonków dla kontaktów, a nie, że telefon ładuje wszystko co jest plikiem audio jak leci bez składu i ładu! Bez sensu.
    ps. Więcej czyli trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu...
    2) Ale najgorsze, że obecnie nie ma na liście dostępnych dzwonków dzwonków systemowych. One są w telefonie, bo ustawiając dzwonek domyślny dla telefonu (Ustawienia > Dźwięk i wibracje > Dzwonek), one się pokazują. Ale przy kontakcie już ich nie ma. Gdzie do diaska one ZNIKNĘŁY? Nie ma żadnej opcji wyszukiwania z poziomu "Ustaw dzwonek"!!! A co będzie jeśli skasuję z pamięci telefonu i z karty pamięci wszystkie możliwe pliki audio? Co będzie na liście dzwonków? Będzie pusta? Jeszcze tego nie sprawdzałem, ale chyba będę musiał. I wtedy, gdy lista będzie pusta to tylko: Ustawienia > O telefonie > Przywrócenie ustawień fabrycznych > Wyczyść wszystkie dane!
    3) Poza tym, powinna być o tym informacja po kliknięciu Kontakty - dana osoba. Powinna być opcja: dzwonek i: nazwa dzwonka lub "domyślny", a sam dzwonek na liście dzwonków powinien być odhaczony, że już jest dla danego kontaktu wybrany. Niestety tak nie jest.
    4) Poza tym (kolejny raz) wybierając dzwonek dla kontaktu NIE JEST ON ODTWARZANY. Jeśli nazwa dzwonka nic Ci nie mówi, co jest częstą praktyką, to nie wiesz, jaki dzwonek wybierasz! To jest bardzo duże niedociągnięcie. Akurat w moim przypadku nie ma to znaczenia, bo sam robię i nazywam dzwonki, ale po primo: nie każdy robi sobie dzwonki, po secundo: nazwy dzwonków systemowych (tych co zniknęły!) nie odzwierciedlają muzyki, no bo jak? Trzeba ich posłuchać, żeby coś wybrać!
    Czy ktoś już tego doświadczył, rozkminił i może pomóc?
    O ile telefon dzwoni wybranym dzwonkiem, gdy dany kontakt do mnie dzwoni - mimo, że dzwonek nie jest zaznaczony jako wykorzystany już dla danego kontaktu i nie ma odsłuchu przy ustawianiu, czyli trochę po omacku, ale można jakoś to ustawić - o tyle czemu zniknęły mi dzwonki systemowe z listy dostępnych dzwonków??? I gdzie one są??? Jak dostać się do dzwonków systemowych w aplikacji "Pliki", czyli w telefonicznym eksploratorze? Czy w ogóle jest to możliwe w Redmi Note 9 Pro bez rootowania? Wchodziłem już we wszystkie możliwe foldery w pamięci wewnętrznej, dostępne z poziomu aplikacji "Pliki" i nic... Gdy chcę ustawić dla kontaktu jeden z dzwonków systemowych - to w tym zaj...stym telefonie - obecnie nie wiem jak to zrobić! Aha, w międzyczasie system telefonu się zaktualizował za moją zgodą, bo automatyczne aktualizacje wyłączyłem!
    Pomocy, bo używam swoich dzwonków dla konkretnych kilkudziesięciu osób od ponad 15 lat i w ostatnich telefonach LG K10, Huawei (nie pamiętam symbolu) i paru innych wcześniej, nie było z tym problemu. Redmi Note 9 Pro hula szybko, wydaje się ok i... taka skucha z dzwonkami!
    ps. Wiem, że obecnie ludzie mają większe problemy, niż swoje dzwonki w telefonie, niech mi wybaczą, i w takiej sytuacji powyższy apel kieruję nie do nich :D
    Pomocy!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    leonov
    Level 42  
    cocobongo wrote:
    Wszystko w porządku, ale to JA powinienem decydować, które pliki (pliki lub folder z plikami) umieścić na liście dostępnych dzwonków dla kontaktów, a nie, że telefon ładuje wszystko co jest plikiem audio jak leci bez składu i ładu! Bez sensu.
    Jeżeli chcesz pominąć, jakiś folder przy skanowaniu multimediów tworzysz w nim plik o nazwie ".nomedia", będzie on pomijany ;-) .

cocobongo wrote:
    I gdzie one są??? Jak dostać się do dzwonków systemowych w aplikacji "Pliki", czyli w telefonicznym eksploratorze?
    Są one w /system/media/audio a tam alarms, notifications, i ringtones, ale z racji że folder /system/ jest systemowy, to normalny menedżer plików nie ma do niego dostępu, można spróbować aplikacji root explorer.
    cocobongo
    Level 10  
    Dzięki. W innych telefonach obce pliki audio nie ukazywały się na liście dzwonków, chyba że je sam wskazałem (folder).
    Spróbuję zainstalować root explorer i zobaczę, co da się zrobić. W dalszym ciągu nie wiem czemu gdy przy kontakcie kliknę "ustaw dzwonek", nie ma dzwonków systemu.