Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka Torros MIG-200 SUPER (M2007) - ustawienia zaawansowane.

waljo 29 Mar 2021 18:57 2967 4
    waljo
    Level 21  
    Mam zapytanie jak w temacie dotyczące w/w modelu spawarki. Spawarka ma ustawienia zaawansowane jednak nie mogę nigdzie znaleźć szczegółów ich ustawień. W instrukcji jest, to dosyć lakonicznie opisane. Mogę poprosić o garść informacji?. szczególnie chodzi o spawaniu na MIG. Dzięki.
    UL7855
    Level 23  
    To ja podsunąłem sprzedawcy info że sprzęt ma te menu ( zauważyłem na rosyjskim filmiku). Sprzedawca zdziwiony uzupełnił opis aukcji i cena poszybowała na 1150. Znam tylko pierwsze cztery ustawienia.
    Producentem jest na 99% https://www.facebook.com/Foshan-Sanqiao-Welding-Industrial-CoLtd-112341203876513 bo leżą tam obudowy Torrosów. https://www.facebook.com/Foshan-Sanqiao-Weldi...-CoLtd-112341203876513/photos/113610660416234 Ja próbowałem się z nimi dogadać, nieskutecznie, może sam spróbuj napisać, może masz więcej szczęścia.
    Zadowolony jesteś poza tym? Bo spawa bosko. Ale instrukcji ni ma.
    waljo
    Level 21  
    Witam, dzięki za odpowiedź. Spawarkę kupiłem do pospawania progów w samochodzie, bo fachowiec powiedział mi dwa razy drożej niż kosztował sprzęt. Testowałem go kilka dni i wygląda, że spawa bardzo dobrze. Elektroda też "idzie " OK. Migomatem próbowałem pospawać blachę - coś koło 0,5 mm. Najpierw było słabo, bo myślałem, że ta synergia dział jak automat i dobiera parametry spawania do blachy i grubości drutu, ale nie wychodziło. Nawet przy najmniejszych ustawieniach paliło blachy i wtedy znalazłem filmik ruski w necie, gdzie było trochę wyjaśnione na temat ustawień. W instrukcji była tylko podstawowa wiedza, jak z resztą chyba we wszystkich. Po kombinowaniu w ustawieniach z filmu trochę było lepiej, ale bez rewelacji. Później już nie miałem czasu kombinować i nie próbowałem. Sądzę tak samo jak Kolega, że w ustawieniach jeszcze jest możliwość regulacji, tylko trzeba je rozpracować. Spawanie innych rzeczy (nie cienkich blach) szło bardzo dobrze. Nie jestem fachowcem od spawania, ale widziałem na YT polski filmik, gdzie człowiek chciał "zajeździć" Torrosa (trochę wyższy model) i się nie udało. Sprzęt chyba musi być dobry. Wygląda na to, że jak zostaną rozpracowane inne ustawienia, to cena jeszcze wzrośnie. Przydał by się jakiś fachowiec, który się wypowie w temacie. Póki co progi jeszcze czekają na lepszą pogodę. Pisał Kolega do nich po polsku, czy angielsku?. Może ktoś się dołączy do dyskusji. Pozdrawiam.
    UL7855
    Level 23  
    Cienkie blachy spawaj 30-40A i tylko bzyk bzyk po pół sekundy impulsami czekając aż blacha ostygnie. Jednak jeśli ma już grubość żyletki to nie pospawasz.

Sprzęt ma potencjał a gdyby sprzedawca wiedział co sprzedaje i miał dobrą instrukcję to byłoby super.

Ale w porównaniu z transformatorem za kilkaset zeta to jest przepaść - na plus. Ten Torros sam spawa. Transformator rzuciłem w kąt i nawet nie chcę na niego patrzeć. Tylko zepsute nerwy i szarpanie ze sprzętem.

Z tego co pamiętam menu:
    p01 pregas w sec
    p02 postgas w sec
    p03 czas po którym następuje odpalanie drutu
    p04 prędkość dosuwania drutu przed zajarzeniem łuku
    reszta ??? nikt chyba nie wie
    waljo
    Level 21  
    Mam jeszcze jedną spawarkę inwertorową, którą kupiłem za miedź z transformatorówki. Też daje równo. Co do torrosa, to będę ją rozpracowywał, ale tak myślę, czy tak cienkie blachy da się spawać. Na YT są filmiki jak to robić, ale na blachach 1 mm. Spawanie blach O,5 nie widziałem. Wiem, że jest pewien próg grubości ale jeszcze popróbuję. Pozdrawiam.