Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jeep WJ 3.1 TD - Skrzynia biegów

29 Mar 2021 20:18 177 2
  • Level 2  
    Witam, mam już jakiś czas jeepa . Kupiłem go niby z uszkodzoną skrzynią biegów bo działały tylko 3 biegi (brak nadbiegu i 4 ) Używam auta na pola czy do lasu więc mi to nie przeszkadzało... Jednak ostatnio trochę się grzebałem w terenie, temperatura silnika przekroczyła 100 stopni i byłem w szoku bo całą drogę do domu mimo że temperatura opadła działały wszystkie biegi. Sprawdzałem jeszcze dwa razy i jeżeli nawet bez jazdy temperatura osiągnie 100 stopni skrzynia zaczyna działać. Więc trochę zacząłem się interesować tą skrzynią te 3 biegi i wsteczny są sterowane normalnie hydraulicznie, a 4 i lockup elektrycznie i gdzieś na zagranicznych forach też parę osób pisało że temperatura silnika może mieć wpływ na działanie tych biegów ... Więc chciałem właśnie Was poprosić o pomoc przy zrobieniu testu. Chciałbym oszukać tylko nie wiem w jaki sposób czujnik temperatury silnika. Nie znam się na elektryce zbytnio więc bym prosił o dokładne wyjaśnienie jak to zrobić. Do czujnika idzie kostka z dwoma pinami chciałbym coś wpiąć do niej żeby komputer myślał że jest 100 stopni żeby sprawdzić czy będzie działać skrzynia, czy może jest to tylko zbieg okoliczności... Ale sprawdzałem to z podłączonym komputerem i musi być dokładnie 100 , próbowałem 95,96 itd i nic. Mam nadzieję że dobrze opisałem usterkę i mam nadzieję że mi ktoś pomoże .
    Auto to jeep wj 1999r 3.1 TD skrzynia 44re
    Pozdrawiam Waldek
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    Ok wystarczy zwykły potencjometr i można sobie ustawić temperaturę jaką chcemy . W silniku jednak zmiana temperatury nie pomogła. Okazało się że w skrzyni biegów jest uszkodzony czujnik temperatury oleju. I gdy silnik był bardzo gorący potrafił zadziałać i działała skrzynia. Więc znalazłem kabel idący do komputera ze skrzyni i w pin wpięty został ten potencjometr skrzynia działa super...
  • Level 2  
    Ok wystarczy zwykły potencjometr i można sobie ustawić temperaturę jaką chcemy . W silniku jednak zmiana temperatury nie pomogła. Okazało się że w skrzyni biegów jest uszkodzony czujnik temperatury oleju. I gdy silnik był bardzo gorący potrafił zadziałać i działała skrzynia. Więc znalazłem kabel idący do komputera ze skrzyni i w pin wpięty został ten potencjometr skrzynia działa super...

Dodano po 46 [sekundy]:

Podałem rozwiązanie post wyżej