Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zafira A 2.0 DTI 2002 r, lekko kopci na niebiesko, zimny i rozgrzany silnik!

Krzysztof__ 29 Mar 2021 21:02 384 4
    Krzysztof__
    Level 2  
    Cześć, jestem nowy, także spokojnie. :)
    Posiadam Zafira A 2.0 DTI 2002 r, miałem problem z egr, blokował się, ponieważ był pokryty sadzą. Wyczyściłem go i działa bardzo dobrze, lecz nie mogę znaleźć przyczyny dlaczego kopci lekko na niebiesko na zimnym i rozgrzanym silniku. Błędów nie ma, egr nie zacina się, oleju nie bierze, od czego zacząć pomóżcie. Dym pojawia się na biegu jałowym.I jak rano pójdę odpalić chodzi na ssaniu i nic kompletnie nie kopci lecz jak ssanie się skończy lekko pyrka na niebiesko i czemu ?
    Proszę o wyrozumiałość, jestem nowy tutaj i chciałbym się dowiedzieć nowych inf od was. :)
  • Helpful post
    berthold61
    Level 26  
    To by wynikało że jednak pali olej, nie musi palić go dużo, ale niebieski dym to przeważnie spalanie oleju. Najczęściej ucieka uszczelniaczami zaworów i tu koszt niewielki, rzadziej pierścieniami, ale może też turbina coś puszczać i tu na szybko można sprawdzić ściągając węże od strony tzw. zimnej czy zawalone olejem. Jeśli tak, to pokusiłbym się o wyczyszczenie intercolera.
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Z tym EGR musisz sprawdzić czy membrana trzyma. Lekko wciskać zawór i przytrzymać palcem wlot podciśnienia. A i jeszcze warto sprawdzić stan klapek w kolektorze ssącym. Jeśli syf w EGR to i tam także.
    Krzysztof__
    Level 2  
    Wszystko jest dobrze i było wszystko czyszczone
    Krzysztof__
    Level 2  
    uszczelniacze zaworowe do wymiany