Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi Dolce Gusto Eclipse EDG736 - mruga na czerwono, brak ikonek wody zimna

wjk_ck 29 Mar 2021 22:41 411 2
    wjk_ck
    Level 2  
    Dzień dobry,
    Jednak to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, ale będę się starał zrobić to tak jak powinno wyglądać.

Pacjent:
    Delonghi Dolce Gusto Eclipse EDG736.S

Mały wstęp:

Ekspres jest całkiem nowy więc mógłbym oddać go na gwarancje, ale jestem za granicą i nawet nie mam przy sobie dowodu zakupu... Zrobił dosłownie kilka kaw. Podczas remontów w domu nie był używany i niestety stał w strefie rażenia. Po remoncie został wyczyszczony i tu zaczęły się problemy.

Opis usterki:

Po włączeniu i nagrzaniu zapaliła się zielona dioda lecz nie pokazały się ikonki od zimnej i ciepłej wody, można było go wyłączać i włączać w nieskończoność i nic ;( Po dołączeniu od prądu i ponownym podłączeniu czasem załapał ale nawet po wciśnięciu coś zabuczało i nic, ani kropli wody.

Po małych poszukiwaniach stwierdziłem, że może dysza jest zatkana, wyjąłem ją i wyczyściłem (coś tam rzeczywiście było, ale nie aż tak żeby była niedrożna), lecz bez, żadnego efektu. Tego dnia już odpuściłem.

Następnego dnia postanowiłem podjąć jeszcze jedną próbę, wyczytałem, że może to zapowietrzona pompa, więc nalałem zbiornik do max i wkładałem i wyciągałem go kilkanaście razy. Po włączeniu ekspres zadziałał, włączył się elegancko, pojawiły się ikonki wody, po naciśnięciu na zimną nic, po wciśnięciu ciepłej ruszył. Po zrobieniu kawy zimna też zaczęła działać i taki stan utrzymywał się aż do wyłączenia maszyny. Po uzupełnieniu wody (była jeszcze 1/3 zbiornika) i włączeniu ekspresu wracamy do początku czyli głównie miga czerwona dioda i nic się nie dzieje, po wyłączeniu z prądu i włączeniu za którymś razem przełączy się na zieloną ale nie pokazuje ikonek od wody zimna/ciepła pokazuje tylko paski od ilości wody, jedna połowa urządzenia się nagrzewa wiec stawiam że grzałka działa. Aha dodam jeszcze, że zamykanie działa jak chce, a głównie nie chce.

:please: Proszę o pomoc :please: , jeśli potrzebne będą jakieś zdjęcia czy filmiki to mogę zrobić.
    Pozdrawiam.
    IcemanMC
    Level 5  
    Hej.
    Widzę, że nikt ci nie pomógł. Rozwiązałeś może problem bo mam identyczny i nie wiem jak sobie z tym poradzić...
    wjk_ck
    Level 2  
    Rozebrałem i czeka na lepsze czasy...