Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PanVk - Panfrost otrzymuje sterownik Vulkan

ghost666 30 Mar 2021 00:28 447 0
 • PanVk - Panfrost otrzymuje sterownik Vulkan
  Wszyscy z zainteresowaniem śledzili postęp prac nad otwartym sterownikiem Panfrost dla układów GPU ARM Mali Midgard i Bifrost. Proces z czasem zyskał więcej energii, dzięki oficjalnemu wsparciu firmy ARM. Obecnie sterowniki jest coraz bliżej osiągnięcia zgodności z OpenGL ES 3.0 w ramach prac nad OpenGL ES 3.1.

  Ale Collabora rozpoczęła teraz pracę nad sterownikiem PanVk dla nowszego API graficznego Vulkan, w ramach projektu Panfrost.

  Obecnie prace te są na bardzo wczesnym etapie, ale pokazane powyżej trójwymiarowe demo wydaje się być renderowane za pomocą sterownika PanVk Vulkan firmy Panfrost na płycie głównej Khadas VIM3 opartej na sześciordzeniowym procesorze Amlogic A311D Cortex-A73 / A53 z procesorem graficznym Mali-G52.

  Jak wspomniano w dostępnych informacjach, uzyskanie użytecznego sterownika Vulkan zajmie trochę czasu, ponieważ:

  * Sterownikowi brakuje prawie wszystkich podstawowych funkcji, które uczyniłyby go użytecznym w rzeczywistych aplikacjach
  * Na razie optymalizacje pozostają na boku
  * Baza kodu prawdopodobnie szybko ewoluuje w miarę dodawania funkcji i optymalizacji

  Oznacza to również, że upstreaming do mesa nie nastąpi teraz, ale dopiero wtedy, gdy inżynierowie z Collabora uznają, że obsługiwana jest wystarczająca liczba funkcji i baza kodu jest wystarczająco czysta.

  Możesz sprawdzić kod w projekcie Panfrost na Gitlabie projeki lub dołączyć do ciekawego tworzenia na kanale IRC #panfrost hostowanym na freenode.irc.net.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/03/29/panvk-panfrost-vulkan-driver/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10322 posts with rating 8606, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls