Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica EGH3.43ZpTeDR - kuchnia gaz/elektr - gasną palniki

Adamss 22 Oct 2005 14:15 16463 10
    Adamss
    Level 11  
    Proszę o pomoc, bo już nie mam cierpliwości. Mam kuchnie Amica model GH100 typ EGH3.43ZpTeDRL z 2000 roku. Od samego początku mam problem z zapalaniem palników - im wiecej palników chcę "odpalić" tym większy problem. Odpalić wszystki 4 to mistrzostwo świata. Ale czasami nawet z jednym jest problem.
    Kupiłem ostatnio 1 termoparę (okazało się, że teraz w Amice są 2-przewodowe (ja wymontowałem 1-przewodową) - założyłem i wydawało mi się, że to jest to. Kupiłem następne 3 szt. wymieniłem (ten drgugi przewód podpiołem do "ziemi") i z radością próba: 1 ok., 2 ok., 3 już problemy, 4 po 1-2 minutach, ale za to inny lub inne zgasły.
    No i nie wiem co z tym zrobić? POMOCY
    User removed account
    Level 1  
    Adamss
    Level 11  
    GZ 50

Dodano po 1 [minuty]:

Podobno te kuchenki miały feler z tą termoparą jednoprzewodową?
    User removed account
    Level 1  
    Adamss
    Level 11  
    Nie podłączyłem pod dany zawór, więc spróbuję. Czy przewody termopar mogą dotykać siebie i ubudowy?
    User removed account
    Level 1  
    Adamss
    Level 11  
    Ok, no to działem. Ale niezabardzo wiem gdzie dodać te podkładki.
    Dzięki
    User removed account
    Level 1  
    Adamss
    Level 11  
    Podłączyłem każdą "ziemię" osobno do zaworów. Narazie działa. Jak dalej będzie coś nie tak to dołożę podkładki. Płomienie są niebieskie, ale na końcach złote (żółte) wcześniej nie zauważyłem tego?
    User removed account
    Level 1  
    Adamss
    Level 11  
    WIELKIE DZIĘKI - jak narazie działa (w 10s. palą się wszystkie) i pomyśleć 5 lat męczarni. Jak wymieniłem wszystkie termopary to zwątpiłem (ale były połączone do obudowy). Teraz są wszystkie osobno do każdej obejmy zaworu. Będę musiał pojawić się na tym Pomorzu z "podarkiem"
    JESZCZE RAZ DZIĘKI

Dodano po 2 [minuty]:

POZDRAWIAM:D:!::D:!::D

Moderated By skryn:

Gdyby jeszcze zaistniały jakieś okoliczności czy watpliwości co do problemu tej kuchenki, to proszę napisać do mnie na PW. Wówczas temat odblokuję.