logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Aktywny subwoofer - Jak podłączyć aktywny subwoofer do komputera

adam21_04 30 Mar 2021 11:34 1464 9
  • #1 19350435
    adam21_04
    Poziom 2  
    Witam, chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość podłączenia tego subwoofera do komputera jeżeli tak to co trzeba kupić zrobić, z góry dziękuje za pomoc Aktywny subwoofer - Jak podłączyć aktywny subwoofer do komputera
  • #2 19350518
    ArturP
    Poziom 22  
    Mam bardzo podobny Subwoofer w domu, bez kina domowego, do niego dedykowanego. Ze schematu wynika, że potrzebne jest 3 różne napięcia do jego włączenia, +3,3V, +5V i -12V. Bez dodatkowego transformatora z prostownikiem, nie ma skąd tych napięć wziąć, więc nie mogę go uruchomić.
    Może ktoś będzie miał pomysł jak to uruchomić inaczej. Bo jeśli można ostatecznie zrobić napięcie dodatnie, to z ujemnym będzie trochę zabiegów (transformator z dwoma oddzielnymi uzwojeniami), a w zasilaczu wewnętrznym niestety brak tej możliwości.
  • #3 19350528
    rimot
    Poziom 29  
    ArturP napisał:
    Ze schematu wynika, że potrzebne jest 3 różne napięcia do jego włączenia, +3,3V, +5V i -12V. Bez dodatkowego transformatora z prostownikiem, nie ma skąd tych napięć wziąć

    Wszystkie potrzebne napięcia: Aktywny subwoofer - Jak podłączyć aktywny subwoofer do komputera

    edit
    Tylko trzeba pamiętać o tym, że -12V z zasilacza ma małą wydajność prądową.
  • #4 19350556
    ArturP
    Poziom 22  
    A jak myślisz, jak taki zasilacz będzie wyglądał obok suba w dużym pokoju gdzie nie ma możliwości go schowania gdziekolwiek?
    Próbowałem z oddzielnym zasilaczem impulsowym wewnątrz obudowy, ale były na tyle duże zakłócenia od niego, że nie dało to możliwości cichego słuchania.
    Ja mam Panasonic SB-WA520GC.
  • #5 19350560
    rimot
    Poziom 29  
    adam21_04 napisał:
    chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość podłączenia tego subwoofera do komputera jeżeli tak to co trzeba kupić zrobić

    Autor wyraźnie napisał: do komputera.
  • #7 19352030
    adam21_04
    Poziom 2  
    tylko jak to podłączyć jakie kable kupić, może jakiś wzmacniacz trzeba kupić i przez wzmacniacz podłączyć ten głośnik razem z komputerem , nie wiem jak to zrobić
  • #10 19363878
    taro3
    Poziom 11  
    Dzień dobry, schemat przeglądam i nie mogę się nadziwić :)
    jestem zielony ale mam taki woofer i też chciałem go uzdatnić do kompa,
    czy ktoś z obecnego tu szanownego grona faktycznie zrobił przejściówkę i odpaliłten woofer bez oryginalnego DVDka z zestawu?
    Pozdrawiam
    taro3
REKLAMA