Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Huawei P Smart Z - Czy da się zdjąć FRP?

bpjl 30 Mar 2021 16:37 1212 9
 • #1
  bpjl
  Level 12  
  Cześć,

  Jak w temacie - mam telefon Huawei P Smart Z z blokadą FRP. Oczywiście kolega zanim mi go podsunął wykonał factory reset. Dopiero później dotarło do niego że nie pamięta danych do konta google w tym telefonie.

  Pytanie - można jakoś to zrobić "chałupniczo" czy mam mu powiedzieć ze może mi ponownie zaoferować ten telefon jak przypomni sobie hasła albo zapłaci w serwisie za rozbrojenie tej blokady?
 • #4
  bpjl
  Level 12  
  leonov wrote:

  Oj, uwierz mi że nie jednej. I zawsze docierałem do ściany że czegoś nie ma albo telefon restartuje się inaczej niż w tych wszystkich tutorialach. Tak jakby tu była jakaś nowsza wersja oprogramowania gdzie pozamykali te wszystkie "furtki".

  Pedros050 wrote:
  Próbuj tego sposobuLink

  Ładnie i prosto to wygląda i owszem, u mnie też wchodzi w tryb awaryjny ale nie pokazuje pulpitu tylko upiera się przy weryfikacji konta.

  Huawei P Smart Z - Czy da się zdjąć FRP?

  Podejrzewam że to taki egzemplarz że nie obejdzie się bez jakiegoś "boxa" albo kompletnego przeflashowania oprogramowania (jeśli to pomoże).
 • #5
  winmap
  Level 37  
  Próbowałeś wejść i zrobić backup? Tę metodę wszyscy polecają.
 • #6
  bpjl
  Level 12  
  winmap wrote:
  Próbowałeś wejść i zrobić backup? Tę metodę wszyscy polecają.


  Tak. Telefon nie restartuje się do menu "Emergency backup" tylko do zwykłego rozruchu gdzie prosi o weryfikację.

  Moja sytuacja jest dokładnie taka jak tutaj - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3783164.html
 • #7
  marcin7904
  Level 27  
  Zrób tak. Najpierw wyjdź z tego Safe mode i zrób konfiguracje od nowa. Jak będziesz przy połączeniu z Wi-Fi to najlepiej zrób połączenie z innego telefonu i przejdź dalej do okna weryfikacji wtedy cofnij do okna połączenia Wi-Fi i teraz robisz tak że wyłączasz połączenie z internetem na fonie z którego udostępniasz i na telefonie który odblokowujesz szybko klikasz dalej tak jakbyś to robił normalnie do okna weryfikacji. Powinno przejść na okno weryfikacji z już podświetlonym napisem Pomiń i przechodzisz dalej tak jak to po weryfikacji się robi.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Oczywiście jeśli to nie zadział to tylko zostaje opcja poprzez Box.
 • #8
  bpjl
  Level 12  
  Wyżej opisany sposób dał postęp o tyle że pojawił się ekran akceptacji usług google a następnie ustawienie blokady ekranu (hasło albo odcisk palca).

  Huawei P Smart Z - Czy da się zdjąć FRP?

  Nie mogę nic ustawić bo pojawia się dymek że jeśli chcę kontynuować muszę odblokować telefon. Klikam więc "pomiń".

  Kolejny ekran jest całkowicie biały z takim samym dymkiem przez chwilkę. I tak sobie stoi i nic nie robi (chyba).

  Huawei P Smart Z - Czy da się zdjąć FRP?
 • #9
  winmap
  Level 37  
  Wychodzi Ci w recovery ? Trzeba wifi dobrze ustawić.. Ja oglądałem pełno poradników pół dnia nim samsunga odblokowałem. To nie taki hop siup. Jeżeli wszystko zawiedzie pozostaje serwis. Jeżeli w recovery wchodzi nie powinno się resetować samo. Obejrzyj dokładnie poradniki.
 • #10
  bpjl
  Level 12  
  Telefon poleciał do życzliwego forumowicza który używając swoich znajomości rozwiązał mój problem (właściwie to kolegi). Z tego co wiem wymienili płytę główną bo na tej oryginalnej było coś w pamięci tak namieszane że nie było to do uratowania.

  O szczegóły nie dopytuję - liczy się efekt.