Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytka rozwojowa Geniatech DB1126 z SoCem RV1126 dla aplikacji AI

ghost666 30 Mar 2021 19:30 360 0
 • Płytka rozwojowa Geniatech DB1126 z SoCem RV1126 dla aplikacji AI
  Od czasu prezentacji Rockchip RV1126 typu system na chipie (SoC). Był on wykorzystywany m.in. w module aparatu Firefly z podwójnym obiektywem i akceleracją AI.

  Aby skorzystać z hybrydowych rdzeni mikrokontrolera - ARM i RISC-V - Geniatech stworzył płytkę rozwojową oznaczoną DB1126. To nowy dodatek do ich długiej listy płytek deweloperskich dla układów ARM, zaprojektowanych do radzenia sobie z każdym zadaniem wymagającym sztucznej inteligencji. Nowy moduł - Developer Board 1126 - otrzymała swoją nazwę od ukłądu Rockchipa RV1126, integrującego czterordzeniowy procesorem ARM Cortex-A7 i mikrokontroler RISC-V oraz akcelerator dla sieci neuronowej o wydajności do 2.0 TOPS obsługującą INT8 i INT16. Jak twierdzi firma, "DB1126 to wysokowydajna (2 TOPS), wszechstronna, inteligentna i zintegrowana płytka ogólnego przeznaczenia". Moduł ten jest nie tylko prostą płytką rozwojową, ale także płytą nośną dla kompaktowego modułu, połączonego złączami płytka-płytka (BTB).

  Geniatech dostarcza płytkę rozwojową DB1126 z 256 MB pamięci RAM. Płytka jest domyślnie wyposażona w 8 GB pamięci Flash, którą w razie potrzeby można rozszerzyć do 16 GB. Dla tych, którzy chcą pracować nad dużymi projektami, które wymagają wbudowanego Wi-Fi moduł oferuje obsługę Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac.

  Płytka rozwojowa Geniatech DB1126 z SoCem RV1126 dla aplikacji AI


  [b[Wysoka wydajność dla obciążeń AI[/b]

  Płytka rozwojowa DB1126 oferuje nie tylko swoje wbudowane rdzenie, ale także wbudowany akcelerator sieci neuronowej i procesor do obróbki obrazu. To idealna kombinacja dla każdej kamery AI. Dlatego też nie powinno być zaskoczeniem, ze wiele funkcji omawianego modułu skupia się na systemach automatyki domowej i urządzeniach do zbierania i transmisji wideo, takich jak systemy telekonferencyjne.

  Płytka rozwojowa Geniatech DB1126 z SoCem RV1126 dla aplikacji AI


  Dzięki kompletnemu sprzętowemu 14-megapikselowemu ISP i postprocesorowi, płytka rozwojowa DB1126 może uruchamiać kilka algorytmów dla wszystkich funkcji przetwarzania w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nadaje się do inteligentnych kamer AI. Oprócz NPU i ISP, SoC RV1126 jest wyposażony w koder i dekoder 4K H.264/H.265, wymagany do przesyłania strumieniowego wideo na żywo za pośrednictwem wbudowanego interfejsu Wi-Fi. Płytka posiad również interfejs MIPI-DSI do podłączenia procesora i modułu wyświetlacza zdolnego do wyświetlania wideo Full HD przy 1080P 60 fps.

  Co dalej z płytką rozwojową DB1126?

  Wraz z łącznością Wi-Fi istnieje możliwość korzystania z interfejsu Bluetooth 4.2/5.0 do transmisji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Podobnie jak w przypadku wszystkich podobnych układów, najlepszym systemem operacyjnym do łatwego wdrażania tego rodzaju programów jest Embedded Linux, który można pobrać dla tego komputera jednopłytkowego.

  Oprócz interfejsu MIPI-DSI dostępne są dwa interfejsy MIPI-CSI, umożliwiające podłączenie modułów kamer. Istnieje również wyjście HDMI dla dowolnego wyświetlacza lub monitora. Moduł wejściowy HDMI umożliwia natomiast przechwytywanie wejścia audio i wideo. Jest to jedną z ważnych cech tej płytki - na przykład Raspberry Pi 4 nie odbiera bezpośrednio sygnałów HDMI i potrzebuje kartę do przechwytywania.

  Płytka rozwojowa Geniatech DB1126 z SoCem RV1126 dla aplikacji AI


  Obecnie nie ma zbyt wiele informacji na temat programowania na module, jednakże płyta wspiera Linuxa, co wiele upraszcza. Dokumentacja powinna zostać niebawem opublikowana przez producenta, najpewniej wraz z SDK itp. Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta, aczkolwiek nie jest znana jeszcze publicznie cena modułów.

  Płytka rozwojowa Geniatech DB1126 z SoCem RV1126 dla aplikacji AI


  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/03/29/geniatech-db1126-development-board-features-rv1126-soc-for-ai-applications/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10322 posts with rating 8606, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls