Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ME711K - mikrofalówka wyłącza się podczas pracy

Panda1112 30 Mar 2021 19:38 435 1
    Panda1112
    Level 3  
    Hej :-)

Jest sobie wiekowa kuchenka mikrofalowa Samsung ME711K. Przez wiele lat podłączona do również wiekowej antyprzepięciowej listwy z wyłącznikiem (tani model z Biedronki – KD-1115FM (Clarus SP-1201)). Wiem, że nie jest to wskazane.

Od jakiegoś czasu, podczas pracy kuchenki (szczególnie na wyższych mocach) nieregularnie dochodzi do wyłączenia przycisku na listwie. Okablowanie w mieszkaniu zgodnie ze sztuką – kabel ochronny i różnicówka.

Mam teraz trzy pytania:
    1. Czy problemem w tej sytuacji jest raczej po stronie mikrofali czy listwy?
    2. Czy wymiana w mikrofali wtyczki (sama wtyczka – nie kabel) na płaski model, aby podłączać ją bezpośrednio go gniazdka, wiąże się z ryzykiem jakichkolwiek komplikacji?
    3. Przy okazji - Czy w mikrofali można wymienić żarówkę na mocniejszą? Przez czarne ścianki przy obecnej mało co w środku widać (tak było od nowości). Byłbym wdzięczy za wskazanie modelu.

Pozdrawiam :-)
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Panda1112 wrote:
    2. Czy wymiana w mikrofali wtyczki (sama wtyczka – nie kabel) na płaski model, aby podłączać ją bezpośrednio go gniazdka, wiąże się z ryzykiem jakichkolwiek komplikacji

Jeżeli wtyczka zostanie zainstalowana fachowo ( L,N i ochronny) i będzie ona odpowiednia dla prądu pobieranego przez kuchenkę mikrofalową to nie ma żadnych przeszkód prócz utraty ewentualnej gwarancji producenta. Co do wymiany żarówki na mocniejsza to nie zmieniałbym parametrów konstrukcyjnych urządzenia. Niestety tak już w tych sprzętach jest. Miałem na stole Zelmera z czarnym lustrzanym szkłem . Wygląd OK a funkcjonalność to odrębna sprawa. Dodam tylko, że i w tej jak dopuścisz do zatłuszczeń i rozkładu tłuszczu na węgiel to burze będą widoczne pomimo ciemnego szkła.