Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie adaptera bluetooth przez RCA?

30 Mar 2021 23:03 156 4
  • Level 2  
    Mam samochód Astra H 2007, a w nim radio Kenwood ze standardowymi wejsciami usb i minijack z przodu, oraz 2x RCA z tyłu.
    Chcąc zaoszczędzić sobie frustracji i męki z kablami, które po czasie przestaną łączyć, kupiłem taki o to adapter Bluetooth Podłączenie adaptera bluetooth przez RCA?
    i myślałem, że po podłączeniu zacznie wszystko działać. Niestety, łączę się prawidłowo z telefonem bez problemu, ale adapter nie przesyła dźwięku do radia (pewnie te wejścia RCA nie działają tak jak mi się wydawało). Adapter i przewody raczej sprawne, bo po podłączeniu jednego z kabli do miniJacka jest dźwięk, ale kiepski.
    Co powinienem zrobić, żeby to jakoś działało, bez dokupowania nowego sprzętu? Da się to jakoś fizycznie podłączyć? W radiu mam tylko tryby "USB", "Radio", "AUX" - coś takiego.
    Myślałem o przejściówce z wejściem 2x RCA i wyjściem 1x minijack i podłączyć to na stałe do tego wejścia z przodu radia, a adapter schować z tyłu. Co myslicie?

Ps. proszę o wyrozumiałość, jestem zielony zarówno w CarAudio jak i na elektrodzie. Pozdrawiam :)

• Level 43  
    Model radia podaj na początek.
  • Level 41  
    AUX masz z przodu, z tyłu wyjście do wzmacniacza. Kup kabel z 2 gniazdami RCA - > jack 3,5" to powinno działać.
  • Level 2  
    Model radia to Kenwood KMM-205.
    Jak nie znajdę rozwiązania, to kupię tą przejściówkę z RCA na jack, jednak nadal będą te kable widoczne od frontu :/ .
    Jest jakakolwiek możliwość podłączenia adaptera pod te wyjście do wzmacniacza?
  • Level 29  
    Optyk9 wrote:
    wyjście do wzmacniacza

Sam napisałeś: wyjście.
    badboy84 wrote:
    AUX masz z przodu

Wejście z przodu.
    Optyk9 wrote:
    Jest jakakolwiek możliwość podłączenia adaptera pod te wyjście do wzmacniacza

Jest, ale potrzebna będzie fizyczna ingerencja w radio.