Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz piorący Moulinex (pompka)

22 Paź 2005 15:29 8083 9
  • Poziom 18  
    Witam.Odkurzacz mało używany,raz do prania.Pompka brzęczy sprężynki z gumkami (zaworki) w dobrym stanie.Nie wiem jak je założyć spowrotem,
    nie pamiętam.Nie wiem też jak dostać się do tłoczka który jest poruszany
    elektromagnesem.Z pewnością są koledzy którzy to przerabiali.Proszę o
    jakieś podpowiedzi.Pozdrowienia.Andrzej.
  • Poziom 21  
    Najwcześniej w poniedziałek zobacze dokumentację, ale nie wiem kto i po co rozbiera elektrozawór (o ile o niego Ci chodzi).
  • Poziom 18  
    Witam.W moim odkurzaczu nie ma elektrozaworu.Jest pompka(wibrator),
    i jedyny zawór do płynu piorącego zamontowany na wężyku przymocowany do rury ssącej uruchamiany palcem.
    Pozdrawiam.Andrzej.
  • Poziom 21  
    Podaj dokładny typ albo jeszcze lepiej wszystkie dane z tabliczki znamionowej i wtedy będę wiedział o czym rozmawiamy.
  • Poziom 18  
    Witam.No właśnie od tego miałem zacząć ale nie sądziłem że może być
    dużo różnych typów.To jest Moulinex EF5.
    Pozdrawiam.Andrzej.
  • Poziom 21  
    Zaznacz część z którą masz problem bo nie bardzo wiem o który zaworek chodzi. A elektrozawór jest w tym odkurzaczu!!!
  • Poziom 18  
    Witam.
    Chodzi mi o pompkę oznaczoną na planie jako MS-5868272.
    Tak jak już pisałem, wyciągłem dwie końcówki z pompki ssącą i tłoczącą
    zaworki t.j. sprężynki i gumki są jak nowe.Dalej nie wiem jak rozebrać.Chciałbym się dostać do tłoczka który jest poruszany rdzeniem.Pompka od strony elektrycznej jest sprawna a nie pompuje.
    Pompkę mam wymontowaną i próbuję poza odkurzaczem.
    Proszę o diagnozę.Pozdrawiam.Andrzej.
  • Poziom 21  
    Niestety, to właśnie jest elektrozawór!!! Nie jest rozbieralny pod żadnym pozorem!!! Każda, powtarzam każda próba rozebrania i ponownego złożenia kończy się wyrzuceniem tej części do śmieci. Jeżeli brzęczy on tzn że zablokowany jest tłoczek wewnątrz zaworu ale całość jest składana maszynowo i nie jest naprawialna. Zamiast zabawy z tym uszkodzonym proponuję poszukać jakiegoś zamiennika (orginał jest dosyć drogi, w tej chwili nie mogę sprawdzić ile kosztuje) i zamiast niego założyć go w odkurzaczu. No, chyba że to ja nie potrafię się do tego zabrać, w takim razie powodzenia i czekam na jakieś sugestie :)
  • Poziom 22  
    Witam
    Jest to pompka elektromagnetyczna. Stosowana jest powszechnie w odkurzaczach piorących i ekspresach ciśnieniowych. Z reguły aby ją naprawić wystarczy opukać jej korpus lekko młotkiem. Bardzo istotny wpływ na jej działanie jest stan diody która jest włączona w szereg z pompką. Wymiana tej diody na sprawną z reguły powoduje sprawne pompowanie płynu piorącego.
    Oczywiście daję się ona też rozebrać i złożyć. Układ zaworków oczywiście łatwo zmontować kierując się po prostu logiką kierunku przepływu płynu.
    pozdr. Andrzej

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze raz ja.
    Próby poza odkurzaczem się nie powiodą jeśli w szereg nie dasz diody.
    Pompka będzie pompowała bardzo słabo lub wcale.
    AK
  • Poziom 18  
    Witam.
    Tłoczek pompki był zatarty.Po wyczyszczeniu pompki dołożeniu diody
    pompka działa super.
    Pozdrawiam.Andrzej.