Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Navitel G550 - nie startuje z automatu

Pablloss 31 Mar 2021 16:26 1158 14
    Pablloss
    Level 11  
    Witajcie nie wiem czy jasno uda mi się to opisać, ale nawigacja po włączeniu przyciskiem uruchamia się do czegoś w rodzaju pulpitu, a nie uruchamia od razu nawigacji Navite'a. Próbuję naprawić to koledze i jak widać coś nakombinował bo na "pulpicie" jest Automapa, Sygic i TomTom. Zacząłem od aktualizacji i program Navigator Update Center przeprowadził aktualizację do Q1 2021. Jak mam ustawić, przywrócić ustawienia fabryczne, aby od razu odpalała nawigacja Navitel'a ?

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

Nikt nie pomoże ???
    sosarek

Level 43  
    Musisz podłączyć ją do komputera i znaleźć plik konfiguracyjny odpowiedzialny za uruchamianie pulpitu i tam zmienić.
    Masz na urządzeniu wgrany program Navitela?
    Pablloss
    Level 11  
    tak Najnowsze mapy, gdzie znajdę ten plik ?
    sosarek

Level 43  
    Po podłączeniu do komputera plik autoruns zapewne, pokaż foldery i pliki jakie się wyświetlają.
    Pablloss
    Level 11  
    zdjęcia
    Navitel G550 - nie startuje z automatu Navitel G550 - nie startuje z automatu

Dodano po 17 [minuty]:

czy mogę usunąć wszystko z urządzenia i podpiąć do Navigator Update Center ? czy to może spowodować odtworzenie oprogramowania ?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Nie możesz - masz pokazać folder z zawartością pamięci urządzenia.
    Pablloss
    Level 11  
    Na urządzeniu nie ma zewnętrznej karty microsd, a w pamięci wewnętrznej znajdują sim katalogi jaka zdjęciu nr 2.
    Poniżej wszystkie katalogi i pliki znajdujące się w nich.
    Navitel G550 - nie startuje z automatu Navitel G550 - nie startuje z automatu Navitel G550 - nie startuje z automatu Navitel G550 - nie startuje z automatu Navitel G550 - nie startuje z automatu Navitel G550 - nie startuje z automatu
    leonov
    Level 42  
    W katalogu Nawitel, masz dwa pliki navitel.exe oraz Navitel1.exe (prawdopodobnie to jest oryginalny plik), wydaje mi się, że ktoś zamienił oryginał na plik uruchamiający pulpit z możliwością wyboru innej mapy.
    Pablloss
    Level 11  
    Możliwe że jest dokładnie tak jak piszesz, ale jak to teraz odwrócić ?
    Sprawdziłem plik NAVITEL1.exe jak kliknę go to uruchamia nawigację, ale dostępny jest pod adresem \ResidentFlash\Navitel\NAVITEL1.exe
    Natomiast pliki Navitel.exe nic nie uruchamia.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Zmień nazwę Navitel.exe na Navitel.old a Navitel1.exe na Navitel.exe i sprawdź.
    Pablloss
    Level 11  
    Zrobiłem tak jak napisałeś i zadziałało. Po włączeniu nawigacja odpaliła się jako Navitel.
    Serdecznie dziękuję Ci za pomoc. Kolega dla którego to próbowałem naprawić również jest ci bardzo wdzięczny.
    Teraz pozostaje potestować działanie.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Jakby co wiesz jak wrócić do systemu by móc korzystać z innych programów nawigacyjnych ;)
    Pablloss
    Level 11  
    Jeszcze raz dziękuję
    sosarek

Level 43  
    Nie ma za co, gdyby więcej ludzi tak jak Ty reagowało i wykonywało to o co jest proszonych większość tematów dałoby się rozwiązać w kilka minut ;)
    Skoro działa możesz kliknąć przycisk Rozwiązano by zamknąć temat.
    Pablloss
    Level 11  
    Temat do zamknięcie - rozwiązany dzięki serdeczne