Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWP106100W - Po wyłączeniu nie puszcza blokada, przerywa pracę

adam_sil 01 Apr 2021 00:25 645 6
 • #1
  adam_sil
  Level 20  
  Witam
  Pralka EWP106100W. Po ustawieniu dowolnego programu rusza, ale po ok. 5 sekundach zatrzymuje się, zapala się kontrolka otwartych drzwi. Po wyłączeniu blokada trzyma dopóki nie wyciągnę wtyczki z gniazdka. Triak sterujący blokadą profilaktycznie wymieniłem, nie widać żadnych uszkodzeń na PCB. Czy winna może być blokada drzwi?
  Pozdrawiam
  Electrolux EWP106100W - Po wyłączeniu nie puszcza blokada, przerywa pracę Electrolux EWP106100W - Po wyłączeniu nie puszcza blokada, przerywa pracę Electrolux EWP106100W - Po wyłączeniu nie puszcza blokada, przerywa pracę
 • #2
  Kenworth 18
  Level 43  
  Wprowadź pralkę w tryb serwisowy i odczytaj błąd.
  Jeżeli nie ma wyświetlacza to błąd odczytujesz z migania diody start. Najpierw ilość mignięć na czerwono a później zielono. Na przykład 4 razy czerwona i 2 razy zielona to E42. Jeżeli blokada nie odblokowuje drzwi po odłączeniu pralki od zasilania na kilka minut to z pewnością będzie uszkodzona.
 • Helpful post
  #3
  machefi
  Home appliances specialist
  Na początek kilka szybkich pomiarów- grzałka na przejście i upływność do masy, stan szczotek silnika.
 • #4
  adam_sil
  Level 20  
  Dzięki koledzy za odpowiedź.
  Więc grzałka ok, szczotki sprawdzę. Zauważyłem też, że czasami wykonuje program np. odwirowanie, lecz w pewnym momencie stanie i zapala się pauza. Co do drzwi to tak jak napisałem - puszczają po odłączeniu zasilania, nie puszczają natomiast jak pokrętło wyboru programu jest w pozycji 0

  ... no i sprawdzę jaki błąd
 • #5
  adam_sil
  Level 20  
  Więc sytuacja wygląda tak. Szczotki ok. Po wprowadzeniu w tryb serwisowy na początku zapalały się poszczególne kontrolki, następnie przycisk start mrugnął raz na zielono i raz na czerwono. Następnie wszystko zaczynało się od początku - najpierw kontrolki, potem raz na zielono raz na czerwono. Po skasowaniu błędu pralka zaczęła działać normalnie :). Po ponownym wejściu w tryb serwisowy świecił się na zielono przycisk start i trzy kontrolki nad nim.
  Pralka działa normalnie.
  Jeśli to kod E11, czy oznacza problem z wodą ? Sprawdziłem pompę, odpływ i zasilanie wodą.
  Wszystko ok oprócz braku sitka - ktoś nie zamontował.
 • Helpful post
  #6
  Kenworth 18
  Level 43  
  Przekręciłeś pokrętło wyboru programów o 9 pozycji w prawo po wejściu w tryb serwisowy? Dopiero wtedy masz odczyt błędów. Sitko musi być a przez jego brak mógł szlag trafić elektrozawór bo pewnie sporo syfu naszło do wewnątrz. Samego filtra elektrozaworu nie kupisz pewnie więc będzie konieczne pozyskanie filtra z odzysku nawet z pralki innego producenta lub wymiana elektrozaworu na nowy o ile zamiennik będzie w przystępnej cenie.
 • #7
  adam_sil
  Level 20  
  Witam po dłuższej przerwie, wreszcie jest chwila :). Więc po wejściu w tryb serwisowy nie przekręciłem pokrętła tak jak piszesz kolego :), pewnie wykasowałem tylko błędy. Także właściwie nie wiadomo co było przyczyną. Sitko zamontowane, pralka działa bez problemu do tej pory. Dzięki koledzy za poświęcony czas i pozdrawiam.