Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wejść w tryb serwisowy do UNIVERSUM FT4200

22 Oct 2005 15:56 1698 10
  • Level 14  
    Bardzo bym prosił o wysłanie trybu serwisowego do UNIWERSUM FT4200 .25 CALI TV Procesor SDA5255 B002,Pecza TDA 8843.Mój adres. drucik80(malpa)gmail.com Z góry dziękuje
    temat poprawłem [diz]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Mam TV 25cali UNIWERSUM FT4200,Procesor SDA5255 B002,pecza TDA 8843 .problem polega na tym że jest zwężony obraz od dołu jakieś 10cm,wymieniłem TDA8351,podmieniłem kondesatory i dalej to samo czy ktoś się oriętuje co to może być bardzo prosze o odpoeieć jak mam wejść w tryb serwisowy może będzie trzeba tylko wyregulować?
  • Level 43  
    Jest to chassis 09 a zapewne serwisówka (4,7MB) jest tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=550613#550613

Dodano po 33 [minuty]:

No niestety pod powyższym linkiem jest tylko schemat.
  • Level 14  
    Dzięki że prubujesz mi pomuc.czy ktoś wje jak wejść w tryb serwisowy do UNIWERSUM FT4200 chasis 09 procesor SDA 5255

Dodano po 2 [minuty]:

Nigdzie niemogę znaleść jak wejść w ten serwis mam złą geometrie wymieniłem scalak TDA8351 i kondensatory ale dalej to samo zwężony od dołu jakieś 10cm
    [h]
  • Level 16  
    Włącz TV -> wyłącz na StBy -> włącz pilotem -> (w ciągu 5 sekund naciśnij) TV -> (i) -> STOP
  • Level 14  
    Niestety ale to ne działa może robie coś nietak
  • Level 17  
    Witam

Może to jest chassis 11AK19 to trzeba tak: załączyć menu instalacyjne
    i dość szybko wpisać 4725 ,nastęonie w pozycji ADJUST pod numerm 16
    jest centrowanie w pionie, a pod 14 jest wysokość.

Powodzenia
  • Level 1  
  • Level 12  
    Witaj!
    W tryb serw. wchodzisz wciskając na pilocie 5sek. od uruchomienia tv klawisze jeden po drugim: "tv" "i" "stop"

Wysyłam opis i schemat... po angielsku (po polsku jest w Serwis Elektroniki chyba z '99r-kiedyś miałem ale mi gdzieś wcieło)

Ja mam 4202 ale to chyba to samo w środku (prawie)

Pozdrowienia

Dodano po 14 [minuty]:

Drucik podaj maila to ci wyślę!
  • Level 14  
    Dzięki że chcesz mi pomuc.Niebyło mnie cały tydzień w domu i niemogłem odpisać.W serwis jusz wszedłem tak jak napisałeś i tak jak pisali inni koledzy.Miałem problem bo miałem nieorginalny pilot i zamias (i) wciskałem co innego a na podrubie pisze info to właśnie to (i) niezaczaiłem bazy ale już wsyzstko gra to była tylko kwestia regulacji.Dzięki
  • Level 14  
    Panowie wszystko gra.Zrobiłem tak jak napisaliście.Niemogłem odpisać bo mnie niebyło cały tydzień w domu.Dzięki

Scalono 2 tematy. (am)