Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hulajnoga elektryczna, akumulator ładowanie tuning

Krisperson13 02 Apr 2021 16:59 573 3
    Krisperson13
    Level 2  
    Witam. Mam takie nietypowe pytanie. Jestem posiadaczem hulajnogi elektrycznej, czy jest możliwość ją podrasować i czy można podłączyć do niej akumulator od skutera. Chciał bym się trochę szybciej nią poruszać i wydłużyć zasięg . Kilka akumulatorów mam to w plecak i tylko jak się da to zrobić wygodne łącze. Tak tylko pomyślałem ale nie mam wiedzy i pomysłu jak to zrealizować. Pozdrawiam
    Hawajek
    Level 24  
    Baterie w plecaku to kiepski pomysł ze względu na wygodę użytkowania oraz również bezpieczeństwo (szczególnie w czasie jazdy gdy ogniwa się grzeją lepiej takiej bomby na plecach nie wozić szczególnie jeżeli to akumulatory kwasowe). Żeby zwiększyć prędkość musisz podnieść napięcie, żeby zwiększyć zasięg musisz zwiększyć pojemność ogniw. Ograniczeniem dla górnego zakresu napięcia jest moduł wykonawczy i sam silnik. Ograniczeniem dla pojemności baterii jest ich rozmiar i waga.
    Krisperson13
    Level 2  
    W myśli baterie w plecaku znaczyło na wymianę naładowane max dwie, dlatego pytałem o pomysł na łącze. Na przykład mała skrzynka podłużna na drążku kierownicy, coś na zasadzie jak mają rowery elektryczne. Ale pierwsze to czy w ogóle da się podłączyć aku od skutera do hulajnogi, czy to nie uszkodzi urządzenia. Pozdrawiam
    Rafael22
    Level 21  
    Nie wiem jak Twoja hulajnoga ale z tego co się spotkałem to w hulajnodze jest trzy akumulatory 12V 12ah połączone w szereg. Jedyne co można zrobić to kupić 14ah o tej samej wielkości. Troszkę zwiększysz zasięg. Za bardzo więcej nic nie zrobisz.