Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System alarmowy do garażu z kamerą (tylko 10GB transferu na miesiąc).

marcin91x 03 Apr 2021 14:56 408 2
Optex
    marcin91x
    Level 9  
    Założyłem sobie napęd do garażu który mieści się po drugiej stronie budynku (brak internetu). Wymusza to teraz na mnie założenie systemu alarmowego którego główym zadaniem byłoby informowanie mnie o przypadkowym otworzeniu bramu (guzik na pilocie czuły, dzieci ... :) ).
    Jedyny problem to mała ilość internetu, Otóż, mogę kupić kartę SIM na której będzie 10 GB internetu miesięcznie.

Chciałbym mieć:
    - Kamera z funkcją wykrywania ruchu i z możliwością wymuszenia zrobienia tylko zdjęcia i mi wysłania
    - czujnik otwarcia/zamknięcia bramy (kontrakton) - LTE/GSM
    - klasyczny czujnik ruchu - LTE/GSM

Co byście mi drodzy forumowicze polecili? Nie mam tam skarbów więc chodzi o bardzo tanie rozwiązanie.
    Wiem również, że mógłbym założyć tylko tani system GSM który wysyłałby mi tylko sms w momencie np. otwarcia bramy i wtedy nie potrzebowałbym internetu ale jednak chciałbym rozważyć tą kamerę i wierzę że te 10 GB może wystarczeć jezeli bym podejrzał obraz słabej jakości raz na jakiś czas bądź zażądał tylko zdjęcią.

Pozdrawiam
  • Optex
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Też kombinuję z zabezpieczeniem garażu. U mnie jest to blaszak potrzebny na czas budowy.
    Testuję kamerę EZVIZ C6N. Ma możliwość detekcji ruchu, zapisywania tego w chmurze i wysyła powiadomienia.
    Tak więc 10GB powinno wystarczyć. Co do alarmu to na alledrogo zakupiłem przerobioną Nokię do której można podpiąć czujkę.
    Jedyny problem to to, że trzeba mieć dwie karty. Jedną dla kamery (plus modem) a drugą dla alarmu.
    Za kamerę zapłaciłem 119zł, "alarm" 159zł. Karta do internetu 0zł (mam w pakiecie), karta do "alarmu" 2zł/mc.
    Rafaello24
    Level 11  
    Jak masz kamerę Ezviz to nie potrzebujesz już nic więcej jak wykryje ruch to aplikacja na fonie wyśle ci alarm o detekcji ruchu, żeby zaoszczędzić na internecie tondo kamery wsadź kartę minimum 16gb i wyłącz zapisywanie w chmurze bo może być że w ciągu dnia jak się będziesz w garażu kręcić to zeżre ci te 10gb. A sam podgląd raz na jakiś czas to powinno wystarczyć na miesiąc bo łączenie będzie z internetem aby wysłać powiadomienia a Ty z kamera aby oglądać obraz zapisany na karcie. To tyle.